27.03.2020, 18:20 | czytano: 3742

Na Słowację tylko w maseczkach zakrywających nos i usta

zdj. Podhale24
Słowacka Policja informuje, że na całym terytorium Słowacji obowiązuje nakaz noszenia masek ochronnych zasłaniających nos i usta.
Osoby nieposiadające takich zabezpieczeń, nie zostaną wpuszczone na terytorium Słowacji.
Przypomnijmy - granice ze Słowacją zostały zamknięte. Aktualnie w Małopolsce ruch pieszych i pojazdów odbywa się jedynie przez jedyne czynne przejście graniczne w Chyżnem, na którym została przywrócona również kontrola graniczna.

s/
komentarze
Marucha28.03.2020, 18:30
A gdzie jest wykaz sklepów sprzedających maseczki w Zakopanem ?
W aptece gdy zapytałem o maseczki, ekspedient tarzał się ze śmiechu, że od miesiąca brak.
Wojtek28.03.2020, 12:04
Prośba,by Słowacy na drogach polskich zachowywali się godnie,tak jak przykładnie jeżdżą w swoim kraju.
Mieszkanka28.03.2020, 07:58
Powinni wszyscy nakazowo nosić maski!! Kara dla osoby,która wyjdzie bez maski poza teren, mieszkania, domu, ogrodu!!! Ludzie wstydzą się ubierać maski, kpią sobie z tego!Starsi ludzie nie widzą wroga (wirusa) i nie potrafią zrozumieć sytuacji, młodzież się wstydzi, ci co wrócili z Włoch (nie zabezpieczeni maską) robią szalone zakupy w sklepach budowlanych, robotnicy na drogach bez masek, wywożący śmieci są bez masek i tak roznosimy wirusy i będzie się to w czasie przeciągało, przeciągało itd.. Idzie wiosna, lato trzeba z tego szybko wyjść i cieszyć się życiem!!! Wszyscy muszą też wiedzieć o tym, że jednorazowe maski wyrzucamy a materiałowe trzeba codziennie prać w gorącej wodzie.
mieszkaniec27.03.2020, 20:54
Tak się zastanawiam w Słowacji, Czechach, Włoszech, całej Azji ludzie masowo noszą maski, wręcz jest obowiązek ich noszenia, a u nas powtarza się jak mantrę, że zdrowi nie powinni nosić masek, czy takie zalecenia jak u nas nie wynikają z tego, że u nas masek brakuje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl