07.04.2020, 12:33 | czytano: 5182

Mimo pandemii zajęcia na "Podhalańskiej" odbywają się normalnie. Prawie normalnie...

Arch. Podhale24.pl
NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa, pomimo epidemii koronawirusa, działa sprawnie. Zarówno w zakresie pracy administracyjnej, jak i dydaktycznej. W „Podhalance” p.o. rektora dr Halina Romualda Zięba położyła też duży nacisk na stworzenie i opracowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa.
Na terenie uczelni działa specjalny sztab kryzysowy. Przy wejściu do uczelni są umieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Pracownicy mają obowiązek noszenia rękawiczek i maseczek ochronnych. Na bieżąco są dezynfekowane poręcze, klamki i wszelkie miejsca ogólnodostępne. Ta bariera ochronna jest niezbędna, choćby dlatego, że na uczelni pracują ludzie nie tylko z Podhala, ale i spoza. Niektórzy do pracy mają po kilkadziesiąt kilometrów.
Pracownicy pracują naprzemiennie, część zdalnie z własnych domów. Są wyznaczone harmonogramy pracy.

Podobnie jest z dydaktyką. Studenci z wykładowcami pracują on – line. Pomimo, że nie wychodzą z domów zajęcia przebiegają zgodnie z programem. Wykładowcy są zobowiązani do realizowania swego materiału. Początkowo porozumiewali się drogą elektroniczną, mailami. Teraz już od blisko dwóch tygodni działa własna platforma edukacyjna, czyli „portal e– ppuz”, przygotowana przez uczelnianych informatyków. Korzystają z niej studenci i wykładowcy. To na niej mają zajęcia. Na platformie widać kto i jak wykonał swą pracą i dotyczy to zarówno studentów, jak i wykładowców. To tu swe projekty umieszczają studenci wszystkich kierunków. Można np. podejrzeć filmiki przesłane przez studentów fizjoterapii, którzy w warunkach domowych ćwiczą techniki masażu na postawie przesłanych materiałów dydaktycznych, czy projekty studentów architektury.

Źródło: PPUZ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Bzdura ten artykuł07.04.2020, 15:47
Studenci proszą o podstawowe informacje, czy i kiedy bedzie powrót na uczelnię oraz jak zostaną przeprowadzone zaliczenia przedmiotów i semestru. A co z obronami?!
A o tym ze polowa wykładowców sie nie odezwała od miesiąca, to już wstyd wspominać.
xxx07.04.2020, 15:35
Jaka "uczelnia" taka działalność . Pchihiha
student_ppuz07.04.2020, 15:14
Wszystko świetnie zorganizowane, jako student mogę pochwalić że Podhalanka spisuje się na medal. Co prawda niektorzy wykładowcy przesadzają z ilością zadanego materiału, ale wszyscy się wyrabiamy i nie ma problemów. Kontakt jest nawet lepszy niż na uczelni, każdy może "obgadać" projekty indywidualnie.

Niestety nadal brak wiadomości na temat powrotu na uczelnie czy zaliczeń. Czekamy cierpliwie.

Życzę wszystkim dużo zdrowia!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl