10.04.2020, 10:33 | czytano: 1315

Rzecznik MŚP wdzięczny Prezydentowi RP za apel o zwolnienie wszystkich przedsiębiorców z ZUS

„Przedstawiłem premierowi Mateuszowi Morawieckiemu propozycje wsparcia dla firm: zwolnienie wszystkich przedsiębiorców z ZUS na 3 miesiące” - powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda. Byłoby to zgodne z apelem, który do Prezesa Rady Ministrów wystosował w ubiegłym miesiącu rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.
Rzecznik MŚP przekonywał Prezesa Rady Ministrów, że wprowadzenie limitu przychodowego na poziomie 300% średniej krajowej, tj. około 15 600 zł, dyskryminuje wielu przedsiębiorców, szczególnie takich, którzy osiągają wysoki przychód przy niewielkim dochodzie. Zwracał również uwagę na relatywnie niski koszt wprowadzenia powszechnego zwolnienia wobec wielomiliardowej skali pomocy, oferowanej w ramach tarczy antykryzysowej.
Wcześniej Prezydent Duda wyszedł z inicjatywą objęcia zwolnieniem z ubezpieczeń rolników. Ubezpieczenia w KRUS za wszystkich rolników zapłaci przez 3 miesiące budżet państwa, na podstawie ulgi nie obwarowanej żadnymi wymogami biurokratycznymi. Wprowadzenie podobnego systemu dla przedsiębiorców będzie wyrazem troski o wszystkich Polaków, utrzymujących się z działalności gospodarczej, a jednocześnie uprości i przyspieszy udzielanie pomocy w ramach tarczy antykryzysowej.

- Zasady zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społeczne powinny być takie same zarówno dla osób prowadzących działalność rolniczą, jak i pozarolniczą. Dlatego przedsiębiorcy z sektora MŚP, reprezentowani w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP przez ponad 200 organizacji, przyjęli apel Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o powszechnym zwolnieniu przedsiębiorców z ZUS przez trzy miesiące z ogromnym zadowoleniem, licząc że Rząd pozytywnie odniesie się do tej propozycji i dokona stosownej korekty w przepisach antykryzysowych – mówi Adam Abramowicz.

źródło: Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców
Może Cię zainteresować
komentarze
J2310.04.2020, 22:51
Lepiej gdyby namawiał do nie płacenia podatków.
Jędrek D.10.04.2020, 12:51
Reklama jedynego najwłaściwszego.
dziadek10.04.2020, 11:05
Nie przeszło by mi przez gardło wyrażenie wdzięczności za cokolwiek temu prezydentowi. Ilość poczynań niewdzięcznych jest porażająca.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl