10.04.2020, 20:01 | czytano: 3963

Oczyszczacze powietrza dla nowotarskiego przedszkola

NOWY TARG. Przedszkole nr 2 zdobyło pierwsze miejsce w konkursie "Biznes kontra Smog", realizowanym przez fundację o tej samej nazwie, z inicjatywy firmy PwC.
Program wolontariatu pracowniczego "Biznes kontra smog" powstał w 2018 z inicjatywy firmy doradczej PwC, pod auspicjami Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz Stowarzyszenia ASPIRE. Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie smogu i czystości powietrza. Pracownicy-wolontariusze wszystkich zaangażowanych firm i stowarzyszeń od października 2018 do marca 2019 prowadzili warsztaty w szkołach i przedszkolach, wyjaśniając m.in. czym jest smog, skąd się bierze i jak można przeciwdziałać temu zjawisku. Podczas pierwszej edycji w zajęciach wzięło udział niemal 10 000 dzieci ze 139 placówek, przede wszystkim z województw śląskiego i małopolskiego.
W tegorocznej edycji, w kategorii "przedszkola" wygrała placówka z Nowego Targu. "Wybór nie był łatwy, bo otrzymaliśmy wiele ciekawych i kreatywnych prac" - podkreślają organizatorzy. Nagrodą w konkursie są dwa sensory powietrza Airly PM wraz z abonamentem serwisowym na 12 miesięcy. Dzieci miały za zadanie przygotowanie rymowanki lub piosenki na temat "Świat bez smogu".

W program "Biznes kontra Smog" zaangażowani byli Mariusz Wcisło i Jakub Sochacki. - Konkurs był dedykowany dla uczestników tego programu. Wraz z Jakubem prowadziliśmy w przedszkolu zajęcia dla trzech grup dzieci - mówi nowotarżanin, pracownik PwC Polska. - To były interaktywne warsztaty antysmogowe, w trakcie których rozmawialiśmy z dziećmi o tym czym jest smog, jak wpływa na ich zdrowie, jak zapobiegać jego powstawaniu oraz jak się bronić przed jego skutkami. Zajęcia obejmowały zarówno dyskusje, jak i zabawy edukacyjne oraz wyświetlanie krótkich filmików - dodaje Mariusz Wcisło.

Przedszkole nr 2 już wcześniej wygrało oczyszczacze powietrza w ramach akcji Tesco "Decydujesz Pomagamy".

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl