15.04.2020, 16:14 | czytano: 1657

Filmowy spacer po Kościelisku (obejrzyj)

kadr z filmu
Gmina Kościelisko oferuje między innymi wspaniałe widoki. Wykorzystano to także w filmach. Od "Białego śladu" z 1932 r., poprzez bollywoodzki "Fanaa", czy "Ja wam pokaże" z 2006 r, aż po "Jeszcze raz", czy "Czarny Mercedes" z 2019 r.
Urząd Gminy proponuje poszukiwania filmowych tropów. To wirtualne spacery po Dzianiszu, Kościelisku i Witowie śladami filmowych produkcji. "Przygotowaliśmy dla Was cały cykl opowieści, dzięki którym będziecie mogli zwiedzić piękne miejsca i być może poznać, albo wrócić do tytułów filmowych, które powstały u nas. #filmowekoscielisko czas zacząć. Idealny pomysł na ten czas :) Zobaczcie, a już niebawem zapraszamy do nas aby ten spacer odbyć w rzeczywistości" - czytamy w opisie.
"Podhale i Tatry mają swoją długą filmową historię, wykorzystywaną zresztą w różnych kontekstach. Czasami to próba opisania przeszłości, góralskich korzeni i tradycji – jak chociażby Ród Gąsieniców czy Legenda Tatr. Czasami to świadomie umieszczona w tym miejscu akcja filmu czy serialu –Trzecia Granica, Szpilki na Giewoncie, Przeznaczenie i wiele innych – gdzie tatrzańskie plenery stają się pełnoprawnym i obowiązkowym bohaterem opowieści. Dziś powędrujemy tak Szeligówka – Budzówka – Kierpcówka – Płazówka – Roztoki – Rysulówka."


Realizacja: Jan Wierzejski Productions
Zobacz więcej na: http://filmowekoscielisko.pl/
s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl