05.05.2020, 14:14 | czytano: 1727

200 tys. złotych od Blachotrapezu dla Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju

Producent pokryć dachowych i systemów rynnowych z Rabki-Zdroju po raz kolejny wspomógł lokalne oddziały służby zdrowia zmagające się z wirusem SARS COV-2 wywołującym chorobę COVID-19. Tym razem 200 tys. złotych trafi do Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.
Na początku kwietnia firma zakupiła dla oddziału terenowego Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju pompy strzykawkowe i objętościowe, które są niezbędną aparaturą medyczną służącą do leczenia pacjentów placówki. Teraz kolejna darowizna w wysokości 200 tys. złotych wsparła personel Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju. Kwota została przeznaczona na zakup wyposażenia i sprzętu medycznego, a także środków ochrony osobistej.
- Jesteśmy tym bardziej wdzięczni, że globalna, znana na całym świecie firma nie zapomniała o swoich korzeniach i aktywnie włącza się we wsparcie lokalnej społeczności. To realne działanie, które świadczy, że dla firmy Blachotrapez społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest pustym sloganem. Wierzymy, że to dopiero pierwszy krok w naszych wspólnych działaniach dla mieszkańców – mówi Witold Latusek, prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.

- Opieka nad regionem, w którym wyrosła tożsamość naszej rodzinnej firmy, jest naturalnym elementem naszej kultury organizacyjnej. Na co dzień zapewniamy wiele miejsc pracy. Na tym nie kończy się jednak nasza rola. Lokalne instytucje i organizacje od lat znajdują u nas pomoc, kiedy tylko jest ona potrzebna. Dziś wspieramy personel medyczny narażający własne życie i zdrowie w walce z epidemią. To wyraz naszego szacunku i gest pomocy dla tych współczesnych bohaterów – mówi Renata Skawska, właścicielka firmy Blachotrapez.

- Nasz firma działa nieustannie z zachowaniem wszelkich środków ostrożności i najwyższą dbałością o zdrowie wszystkich pracowników. Tak jak przez ostatnie 50 lat, codziennie dbamy o najwyższą jakość produktów i obsług klienta. Skupienie na celach biznesowych nie przeszkadza nam jednak w dostrzeżeniu potrzeb tych, którzy tak naprawdę zapewniają nam poczucie bezpieczeństwa – tak niezbędne do pracy. Cieszę się, że możemy pomóc lokalnym szpitalom walczącym na pierwszej linii frontu – mówi Rafał Michalski, prezes Zarządu Grupy Blachotrapez.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
com05.05.2020, 15:11
"lokalne oddziały służby zdrowia zmagające się z wirusem SARS COV-2" nie wiedziałem, że w Rabce zmagają się z tym wirusem, ciekawe :D
plandemia05.05.2020, 14:27
super, placcie sluzbie zdrowia, a my rezygnujmy z oplacania skladek i podatkow
Zobacz pełną wersję podhale24.pl