08.05.2020, 10:50 | czytano: 3337

PPUZ w Rankingu Wyższych Szkół Zawodowych 2019

W Rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych 2019 Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu znalazła się na wysokim, 8. miejscu.
Zestawienie uwzględnia wszystkie uczelnie zawodowe w Polsce. Ocenie podlegały następujące elementy: prestiż, preferencje pracodawców, ekonomiczne losy absolwentów, prowadzone kierunki studiów, nasycenie kadry osobami o najwyższych kwalifikacjach, ocena parametryczna (suma ważonych ocen parametrycznych nadanych poszczególnym jednostkom uczelni przez MNiSW), rozwój kadry własnej, warunki kształcenia (dostępność dla studentów kadr wysokokwalifikowanych), innowacyjność (pozyskane środki z UE), studenci cudzoziemcy, nauczyciele akademiccy z zagranicy, wielokulturowość środowiska studenckiego, wymiana studencka (wyjazdy i przyjazdy).
Pełne wyniki i metodologia Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2019 dostępne są na stronie: http://ranking.perspektywy.pl/2019/ranking-pwsz

źródło: PPUZ w Nowym Targu
Może Cię zainteresować
komentarze
Była studentka10.05.2020, 15:37
Ta uczelnia to dobry wstęp do dalszych studiów. PPUZ nie jest wielka, wszyscy się znają, człowiek uczy się samodzielności. Łatwo jest pluć na tę szkołę patrząc z perspektywy poprzedniego rektora, który nie miał nawet na tyle przyzwoitości żeby zrezygnować ze stanowiska po tym jak cały ten słowacki skandal ujrzał światło dzienne. Jednak ta uczelnia ma bardzo wiele do zaoferowania i, jako była studentka, nie mam co do tego wątpliwości. Na "Podhalance" coraz częściej organizowane są różne konferencje, uczelnia stale się rozwija, jest wielu bardzo interesujących wykładowców z Krakowa. Cieszmy się że mamy takie miejsce do rozwoju na Podhalu, bo kto chce znajdzie pracę w zawodzie po studiach na PPUZ. Prace!
Utopia09.05.2020, 09:42
@PPUZ
Ciekawe skąd poniektórzy wykładowcy są? Chyba z Krakowa? Gdzie w mym komentarzu dyskusja o Krakowie?skąd Twoja opinia na temat Krakowa? czyżbyś tam studiowała /wał ?.a może znasz inne uczelnie i kadry? Człowieku nabierz więcej pokory i wiedzy A później się wypowiadaj i zakazuj innym komentarza. Bo orłem raczej nie zostaniesz. A to że zjeżdżają z całej Polski to się zastanów dlaczego? Może ciężko się dostać na tamtejsze uczelnie które rozkwitają wiele lat w ośrodkach miejskich gdzie nauka już dawno była obecna .Powiedz kto tutaj na uczelni ma osiągnięcia międzynarodowe? Kto prowadzi światowe konferencje naukowe? Jakim osiągnięcie na arenie międzynarodowym może się pochwalić uczelnia? Zbadała? Odkryła Coś? POZDRAWIAM
hi , hi ,ha09.05.2020, 07:23
Jaka "uczelnia" takie miejsce i taki ranking. Hi,hi ,hi
...08.05.2020, 22:28
Zgadzam się z @PPUZ, uczelnia na dobrym poziomie.

Ta wypowiedz nie obraża Janka, wiec Maryla nie przesadzaj. Chyba masz jakies omamy.
Maryla Mary08.05.2020, 21:19
Do PPUZ. Nie wiem, na ile Janek ma, a na ile nie ma racji. Ale co do tego "plucia jadem", to zacznij od siebie wcielanie tej rady w życie. Bo po tym Twoim komentarzu nasuwa mi sie jedno powiedzenie: przyganiał kocioł garnkowi.
PPUZ08.05.2020, 16:57
W odpowiedzi do @Janek
Myślę że plujesz jadem z zazdrości. Uczelnia rozwija się z roku a rok i ma świetną perspektywę. Z każdym rokiem przybywa studentów z całej Polski, świetnie zaplecze naukowe. Nie wiem ile jeszcze można powtarzać plotki, że kraków jest lepszą opcją, przecież tu na miejscu pracują dokładnie ci sami wykłądowcy. Nie masz żadnych argumentów by "pocisnąć" lepiej, to się nie wypowiadaj, wyjdzie Ci to nawet na zdrowie.
Mimo iż plucie jadem my jako Polacy mamy we krwi, warto czasem się zastanowić nad tym co piszemy i jak wyrażamy własne zdanie na forum publicznym.
Pozdrawiam Cie Janek,
studentka PPUZ
Piotr08.05.2020, 15:59
Do Janek: Naucz się pisać.
Janek08.05.2020, 11:05
DOBRY RANKING. jeszcze biorący rozwój kadry (sprawa rektora i jego habilitacje słowackiej A ile tam takich rozwiniętych to nic nie wiadomo ) A zatrudnienie późniejszych studentów to już rewelacja (Castorama, Orlen, biedronka, lewiatan itd -stanowiska prawie jako prezesi na kasach czy na obsłudze klienta razem wkładaniem towaru na półkę.) Podhalańska to naprawdę światową liga rozwoju zawodowego .masakra jak to można bzdurnymi rankingami namieszać w głowie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl