10.05.2020, 09:51 | czytano: 1106

Głowa do góry! - edukacja z TPN

ZAKOPANE. - Rozpoczęliśmy trzy nowe cykle filmów. Pierwszy z nich to "Głowa do GÓRY", czyli kilkuminutowe filmy edukacyjne, gdzie nasi pracownicy dzielą się wiedzą na temat Tatr, zjawisk w nich zachodzących, aktualnościami ze świata przyrody, opowieściami o historii i kulturze - wymienia Ewa Holek - Krzysztof z Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Drugi cykl – bardziej spontaniczny, stąd tytuł „#tatryodręki” – to krótkie relacje leśniczych i innych pracowników, którzy niemal na żywo dzielą się tym, co ciekawe, na co się natykają, ale co ulotne. Tu raczej chodzi o emocje i bieżący kontakt z turystami, którzy dzięki temu na chwilkę – poprzez monitor komputera czy ekran telefonu – mogą znaleźć się w Tatrach. Trzeci – „Tatrzańskie smyki” seria dla dzieci, w której zachęcane są rodziny do rozmaitych prac ręcznych wokół tematów przyrodniczych.
- Wystartowaliśmy także z serią podcastów „Z miłości do gór”, w których Bartek Solik rozmawia z pracownikami Tatrzańskiego Parku Narodowego – o Tatrach w czasach epidemii, o ich przyrodzie, historii... Nasze podcasty dostępne są na platformach Spotify, Itunes oraz PodBean. Kolejną nowością są webinary z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, które odbywają się w czwartki o godzinie 19.00. To spora dawka tatrzańskiej wiedzy! Linki do nich dostępne są na naszej stronie internetowej tpn.pl oraz we wspomnianych wyżej mediach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia naszych profili - zachęca pracownica Zespołu Komunikacji i Wydawnictw TPN.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl