12.05.2020, 16:05 | czytano: 3894

Drogówka nie próżnuje

Zmniejszenie ograniczeń w zakresie przemieszczania się w związku z wprowadzonym stanem epidemii wpłynęło na zwiększenie ruchu na drogach. Policjanci nowotarskiej grupy SPEED tylko w pierwszych dziesięciu dniach maja ujawnili czterdziestu ośmiu sprawców wykroczeń.
Wobec trzydziestu siedmiu z nich zastosowano postępowanie mandatowe, dziewięciu kierowców zostało pouczonych, a w dwóch przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości na terenie zabudowanym o 50 km/h zatrzymano osiem praw jazdy.
Pamiętać należy, że konsekwencją przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h jest cofnięcie uprawnień w drodze decyzji administracyjnej na okres 3 miesięcy. W przypadku ponownego ujawnienia osoby, która porusza się pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, następuje przedłużenie kary do 6 miesięcy. Kolejne niestosowanie się do wydanej przez starostę decyzji skutkuje utratą uprawnień do kierowania i koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
plandemia14.05.2020, 09:46
oczywiste jak mnie to wcale nie dziwi...nierzad Polski rozdaje pieniadze to wpierw przeciez musi nam zabrac
Anastazy13.05.2020, 08:00
W ciągu 10 dni mają ujawnili 48 sprawców wykroczeń?? To brzmi !! Ale jak policzyć... daje nam to niespełna 5 wykroczeń dziennie (wykrytych) .Nie jestem przeciwnikiem działań policji,wprost przeciwnie ,powinni łapać piratów i niech mają do tego potrzebny drogi sprzęt . Hmmm.. I tutaj się można zastanowić,bo 5 piratów , którzy zagrażają życiu innych to ja jeżdżąc po mieście -naliczę w .... 10 minut niestety . Im na złapanie 5 potrzeba średnio jednego dnia ?? Panowie i Panie policjanci... wykorzystanie swoją moc i ratujcie nas przed bezmyślnymi zabojcami trochę bardziej intensywnie ....
.
fred12.05.2020, 19:11
Bardzo dobrze łapać tych piratów drogowych,ale i proszę do Lipnicy podjechać tu dopiero jest piratów,.
Wojtek12.05.2020, 19:07
Nie działajmy przez zaskoczenie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl