17.05.2020, 12:26 | czytano: 2872

Ludźmierskie obchody setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II

W poniedziałek w całym kraju organizowane będą uroczystości związane ze stuleciem urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II.
W Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu o godz. 12:00 odprawiona zostanie msza św., po której odbędzie się procesja do figury Ojca świętego w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym, litania, złożenie kwiatów.
O 18:00 - msza św. w kaplicy św. Jana Pawła II z majówką, zapalenie światła wdzięczności na ołtarzu polowym, rozpoczęcie adoracji dziękczynnej w bazylice. Od godziny 19:00 parafianie z Ludźmierza będą mogli wziąć udział w adoracja w bazylice. Od 20:00 - adoracja z udziałem parafian z Krauszowa i Długopola.

O 21:00 – Apel i różaniec w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym. Zakończenie uroczystości rocznicowych nastąpi o 21.37 przy figurze Ojca świętego.

- Wszystkich prosimy, aby o 21.00 zapalili światło wdzięczności w oknach swoich domów i włączyli się w różaniec transmitowany z sanktuarium. Mieszkających przy szlaku papieskim tj. przy ul. Jana Pawła II, Nowotarskiej i Do Potoka prosimy, aby ułożyli czerwone znicze wzdłuż trasy przejazdu papieża - przypomina siostra Anna Pawłowska.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl