23.05.2020, 09:29 | czytano: 2669

51 kierowców ukaranych za zbyt szybką jazdę

Arch. Podhale24.pl
W tym tygodniu na drogach powiatu nowotarskiego policja przeprowadziła akcję "Prędkość".
Na drogach pojawiły się liczne patrole, a policjanci prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Funkcjonariusze łącznie ujawnili 51 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierujący łamiący przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Jednak to nie kara powinna odstraszać, ale ryzyko i niebezpieczeństwo jakie niesie za sobą nadmierna prędkość, która jest główną przyczyną wypadków drogowych. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest tutaj rozsądek i odpowiedzialność osoby siadającej za kierownicę pojazdu.
- Apelujemy do kierujących, aby poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, zwalniali w miejscach wymagających szczególnej ostrożności m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - podkreśla asp. Dorota Garbacz, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
Janicek23.05.2020, 17:52
A dlaczego grupa speed nie patroluje ul Szaflarskiej w N. Targu wieczorem/w nocy? Parę dni temu Jadę ul. Szaflarską ok godz 22.00, z prędkością ok 130km/h , a jakiś świr mnie wyprzedza! No Jaja!.
co z zakopiańską policją , świetuje , czy strajkuj23.05.2020, 13:38
A ZAKOPANE TO CO - NIE MA TU POLICJI . NAJECHAŁO TU "TURYSTÓW " PIRATÓW . Strach się bać wyjść na ulice. Poszedłem na spacer Skibówkami i Krzeotówkami - rajd za rajdem , jeden przez drugiego wyprzedzają się na tej ruchliwej drodze . Policji nie ma , a wyścigi są na drodze gdzie na całym pełnym ciągu ograniczenie do 40 km/ h/, co kilkaset merów przejścia dla pieszych , boczne uliczki i duży ruch . Ci co jadą przepisowo , są wyprzedzani na przejściach , na ciągłej . Nie wiem czy policja zakopiańska dziś świętuje m czy strajkuje?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl