28.05.2020, 11:49 | czytano: 5231

Wracamy do tematu rozbiórki budynku przy ul. Ludźmierskiej

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Kilka dni temu pisaliśmy o uciążliwościach, na jakie skarżą się nasi Czytelnicy, w związku z prowadzoną rozbiórką starego budynku przy ul. Ludźmierskiej. Inwestor, czyli Polska Spółka Gazownictwa przesłała nam dziś pisemne wyjaśnienia.
"Czy tak powinna wyglądać rozbiórka? Ściany nie zlane wodą, a pył od rana utrudnia życie kierowców i pieszych bo syf leci w oczy. Nawet płotu nie postawili żeby częściowo zniwelować swoje "pracę". Nie wspomnę o zabrudzonych autach" - alarmował jeden z naszych Czytelników.
Chociaż pisemna odpowiedź od PSG nadeszła dzisiaj, to przyznać trzeba, że w dniu gdy poinformowaliśmy inwestora o problemach - prace przy rozbiórce zostały zmodyfikowane. Po południu chodnik był już systematycznie zamiatany, a powiększające się gruzowisko - polewane wodą.

Odpowiedź z Departamentu Komunikacji brzmi: "Informujemy, że plac budowy został przekazany podmiotowi profesjonalnie trudniącemu się pracami budowlanymi, tj. generalnemu Wykonawcy, firmie: MERITUM Grupa Budowlana Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.k. Kraków. Obecnie realizowane są prace rozbiórkowe budynku administracyjnego. /... / W związku z trwającą rozbiórką starego budynku konstrukcji drewniano-murowanej, w którym stropy wypełnione są mieszanką trocin z wapnem mogą występować chwilowe utrudnienia związane z zapyleniem okolic rozbiórki.

Prace są prowadzone w taki sposób, aby uciążliwości z nimi związane były jak najmniejsze, jednakże z uwagi na ich specyfikę, warunki atmosferyczne oraz materiał, z którego jest zbudowany rozbierany budynek, niestety nie da się ich całkowicie uniknąć. Niezależnie od tego, do Kierownika Budowy przekazano informację o konieczności podjęcia działań mających na celu ograniczenie uciążliwości dla otoczenia prowadzonych prac rozbiórkowych.

Jednocześnie dziękujemy za wszelkie sygnały dotyczące przebiegu prac, które pozwolą nam podjąć starania mające na celu zniwelowanie odczuwalnych przez miejscową społeczność skutków prowadzonej inwestycji."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ToJa29.05.2020, 11:29
Jest szansa aby wykorzystać pozyskany teren do przedłużenia dwupasmówki Al. Tysiąclecia. No ale komuś musi się chcieć popracować i namówić/zmusić zarządcę drogi do inwestycji. Nie sądzę abyśmy mogli liczyć na władze Miasta.
197428.05.2020, 17:30
Jeszcze niech wydadzą oświadczenie , dlaczego zburzyli MOJE DAWNE PRZEDSZKOLEEEEEEEEEEEEEEEEE , tyle lat historii , dzisiaj przedszkole jutro muzeum powstania w Warszawie , PSG opanujcie się .
czysty plac i sukces28.05.2020, 15:27
PSG chce pod tumanami kurzu skryć wszystko co jest niezgodne z przepisami z wydanymi zaleceniami dla wykonawcy w trakcie robót rozbiórkowych i przepisami prawa budowlanego i na razie się to PSJ świetnie udaje . Jeżeli , odpukać, nie życzę , nie zaistnieje jakiś nie daj boże wypadek na tym obiekcie , to się to świetnie uda . I po sprawie , skończą się utyskiwania i naloty , a spod zwału gruzów i kurzu ukaże się czysty plac.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl