08.06.2020, 16:42 | czytano: 2397

Za nami pierwszy seans w kinie Miejce

Fot.: Idea photography
ZAKOPANE. W nocy z piątku na sobotę odbył się pierwszy po długiej przerwie seans w Kinie Miejsce. Bilety rozeszły się błyskawicznie, a fani dobrego filmu wypełnili wszystkie dostępne fotele.
Tytuł produkcji do końca pozostał niespodzianką – tuż po północy, kiedy wszyscy byli już obecni, na wielkim ekranie pojawił się mocny film Jana Komasy: „Sala samobójców. Hejter.” Sądząc po pozytywnej reakcji zgromadzonych, wybór był strzałem w dziesiątkę.
Po przymusowej pauzie Kino Miejsce zostało otwarte dla widzów jako pierwsze w Polsce. Organizatorzy wykorzystali pierwszy możliwy termin – sala została otwarta zaledwie minutę po północy 6 czerwca. Widzowie mogli przespacerować się po czerwonym dywanie, zrobić zdjęcia na pamiątkowej ściance kina i kupić bilety cegiełki. Jak podkreśla kierownik Kina Miejsce Dawid Kluś to dopiero początek, w obecnym repertuarze znalazły się filmy ambitne, przedpremierowe, najlepsze filmy pierwszego kwartału 2020 roku, a także filmy dla dzieci. Wszystko oczywiście z zachowaniem nowych norm bezpieczeństwa.

Bez wątpienia było to historyczne wydarzenie nie tylko dla lokalnych miłośników dobrego kina, ale także dla polskiej branży rozrywkowej. Po niemal trzech miesiącach przerwy znowu mogliśmy zobaczyć film na dużym ekranie. Jak podkreśla przedstawiciel Towarzystwa Gimnastycznego Sokół organizacji prowadzącej kino, Adam Zaleski – „To nowy rozdział dla naszego kina. Jest to mocny start filmem, którego emisja została wstrzymana, podobnie jak nasza działalność. Nie zamierzamy się zatrzymywać – już dziś zapraszamy na kolejne seanse i wydarzenia”

Repertuar oraz wszystkie informacje dotyczące Kina Miejsce znajdą Państwo na stronie: www.kinomiejsce.zakopane.pl

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl