15.06.2020, 12:53 | czytano: 2348

Pracowity weekend ratowników GOPR

zdj. GP GOPR
Grupa Podhalańska GOPR zamieściła kronikę wydarzeń z długiego czerwcowego weekendu. Interwencji było sporo. "Naprawdę było tłoczno. Pomimo niepewnej pogody - praktycznie codziennie burze, momentami bardzo gwałtowne utrudniały ambitne plany wycieczkowe" - komentują ratownicy.
W trakcie minionego tygodnia GOPR-owcy odnotowali następujące działania ratownicze:
9.06, wtorek
 Po godz. 15 ratownicy udzielają pomocy na Turbaczu turyście z urazem stawu skokowego. Po udzieleniu pomocy transport do Nowego Targu.

12.06, piątek
 Po godz. 14 za pośrednictwem CPR, GOPR otrzymuje zgłoszenie o wypadku w Białej Wodzie - uraz kończyny dolnej. Na miejsce wyruszyli ratownicy i udzielili pomocy, po czym przekazali do oczekującej karetki pogotowia.

13.06, sobota
 Przed południem na Turbaczu ratownicy udzielają pomocy turystce – zachorowanie.
 Przed godz. 14 informacja o wypadku na Szczeblu - paralotniarz po uderzeniu w ziemię uskarża się na silne bóle pleców. Na miejsce natychmiast wyrusza zespół GOPR i udziela pomocy medycznej. Następnie mężczyzna zostaje przekazany do karetki.
 Niemal w tym samym czasie zgłoszenie o wypadku rowerowym na górze Wdżar - kobieta uraz pleców, żeber, chwilowa utrata przytomności. Po dotarciu zostaje udzielona pomoc medyczna po czym poszkodowana trafia pod opiekę ZRM.
 Przed godz. 21 jeszcze jedna akcja - w trakcie zejścia z Trzech Koron zabłądzenie 1 osoby. W trakcie działań udaje się odnaleźć zaginionego turystę.

14.06, niedziela
 Po godz. 10 na Turbaczu zostaje udzielona pomoc kobiecie –zachorowanie. Poszkodowana zostaje zabrana do Nowego Targu.
 GOPR udziela pomocy turystce z raną ciętą kończyny dolnej- wypadek rowerowy Szczawnica.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl