30.06.2020, 11:16 | czytano: 1246

Wyróżnienie dla "Lalkarzy"

Grupa teatralna „Lalkarze” ze Spytkowic, działająca pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, zdobyła wyróżnienie w 6. edycji Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych iTeatr organizowanego przez TVP.
Musical „Dopalaczom mówimy – NIE!” w ich wykonaniu został zakwalifikowany do ogólnopolskiego finału, w którym jury ogólnopolskie wyłoniło najlepsze spektakle w każdej z trzech kategorii. W finale znalazło się 14 grup teatralnych z całej Polski, a „Lalkarze” byli jedynym zespołem z Małopolski. VI Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych i Teatr 2020, odbywający się pod hasłem "Miłość", przebiegał w tym roku w wyjątkowo trudnych warunkach. Okazało się jednak, że sprzyjały one kreatywności i pomysłowości młodych adeptów sztuki teatralnej i filmowej.
Spektakle oceniało jury w składzie: Ewa Konstancja Bułhak - aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Zbigniew Dzięgiel - redaktor odpowiedzialny w Agencji Kreacji Teatru Telewizji, Katarzyna Grześków - kierownik Redakcji Mediów Interaktywnych TVP S.A. i Elżbieta Wrotnowska-Gmyz - dyrektor Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

W kategorii inne ośrodki/placówki edukacyjne nagroda główna powędrowała do Ośrodka Kultury Arsus w Dzielnicy Ursus za spektakl „Fryderyk”, a wyróżnienia otrzymali: Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie za spektakl „Despekt”, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu za spektakl „Dopalaczom mówimy – NIE!” oraz spektakl Zespołu Autentyczni My z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie za „Marzenie mam”.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl