10.07.2020, 09:57 | czytano: 1306

Weekend w Teatrze Witkacego

arch. Piotra Korczaka
ZAKOPANE. Działalność sceniczną wznowił Teatr Witkacego. W ten weekend publiczność będzie mogła obejrzeć trzy spektakle.
Monodram "Kobieta. Istnienia poszczególne" podejmuje temat roli kobiet w życiu Witkacego. Katarzyna Pietrzyk wciela się w kilka najważniejszych kobiet z życia Witkiewicza, od pierwszej – matki, poprzez młodzieńczą miłostkę, narzeczoną Jadwigę Janczewską, żonę, niezliczone kochanki aż po kobietę, przy boku której popełnił samobójstwo. Tekst spektaklu w reżyserii Justyny Kowalskiej został oparty o materiały dokumentalne: korespondencję, wspomnienia, pamiętniki. (Scena A. Bazakbala, piątek 10 lipca, godz. 19.15)
"ONI - Ha!Sio(R), czyli nie drażnić kota" w reż. Andrzeja St. Dziuka to spektakl zainspirowany jednym z dramatów Witkacego - rzecz o artyście przeklętym, wyobcowanym, ale pozostającym wiernym sobie – na przekór postępującej degrengoladzie oraz dominującej w sztuce bylejakości i tandecie. W obsadzie m.in. Dorota Ficoń, Dominik Piejko i Krzysztof Najbor. (Scena Witkacego, sobota 11 lipca, godz. 20.15)

Sztuka "STACHURA – się powie o tym wolniutko a Ty tylko słuchaj", przywołuje teksty słynnego poety pokolenia 56. - To spektakl pełen muzyki, tworzonej tu i teraz, wśród widzów. Poszukiwanej od pierwszego dźwięku, rodzącego się z dotyku, oddechu, szarpnięcia struny - mówi reżyser całości Andrzej Bienias. To spektakl, który ma w człowieku obudzić wieczną potrzebę życia i świadomość, że poznać siebie, możesz tylko podczas najpiękniejszej podróży w życiu – podróży w głąb siebie. W obsadzie m.in. Joanna Banasik, Katarzyna Pietrzyk i Krzysztof Łakomik. (Scena A. Bazakbala, niedziela 12 lipca, godz. 19.15)

opr. s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl