19.07.2020, 19:59 | czytano: 6684

Niedzielna wycieczka na Łapsową Polanę (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
NOWY TARG. Dojazd na rowerze do Koliby na Łapsowej Polanie prowadzi przez Marfianą Górę i tutaj na końcu asfaltu było w niedzielę mnóstwo samochodów. Słoneczna pogoda zachęciła ludzi do wyjścia w góry.
Podejście do schroniska od skrzyżowania z os. Zadział zajmuje godzinę, ale na rowerze ten czas skraca się niemalże o połowę (mówimy oczywiście o jeździe rekreacyjnej, którą uprawia większość z nas). Podjazd jest stromy, zwłaszcza pod samo osiedle Marfiana Góra, ale później przez las da się już jechać praktycznie nie schodząc z roweru.

W schronisku panował dziś spory ruch, o czym mogły świadczyć już samochody zaparkowane na dole, ale pogoda po godzinie 15.00 się załamała. Przez Nowy Targ przechodził ulewny deszcz i większość ludzi w obawie przed zmoknięciem niemalże natychmiast ruszyła w dół.
Widoki z Łapsowej Polany są piękne! Dzisiaj wyjątkowo widowiskowe były komórki deszczowe, które przechodziły nad miastem. Widać było jak na dłoni, w których częściach Nowego Targu pada, a w których nie.

ma/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl