24.07.2020, 17:11 | czytano: 3134

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki
Na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie słowa policyjnej roty wypowiedziało 60 nowo przyjętych policjantów garnizonu małopolskiego. Złożyli oni ślubowanie w obecności wojewody małopolskiego Piotra Ćwika i komendanta wojewódzkiego Policji Romana Kustera. Przypomnijmy, że dziś przypada Święto Policji.
- Rzeczpospolita na Was czeka. Zwłaszcza w dobie nowych wyzwań, przed którymi stajemy. Garnizon małopolski spełnia swoje zadania wzorowo. Dzisiaj kierujemy słowa podziękowania dla Policji za wkład wniesiony w okresie pandemii. Nowo przyjętym policjantom życzę powodzenia w zdobywaniu pierwszych szlifów, a później aktywnej służby i pracy na rzecz Małopolski – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- W Policji nie da się służyć bez poświęcenia, ale też pomoc innym przynosi wiele satysfakcji. Służba nie kończy się po ośmiu godzinach. Jeśli ściągniecie mundur, to w sercu nadal go będziecie nosić – mówił komendant Roman Kuster.

Nowo przyjęci policjanci będą pracować w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie i placówkach w całym województwie.


Obchodzone 24 lipca przez Policję - święto ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995.

opr. s/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki
komentarze
kiwi25.07.2020, 13:39
Nie tylko furażerki,całe umundurowanie polskiej policji to jakiś koszmar.Jeszcze im radiowozy chcą okleić żółtą taśmą odblaskową.Cyrk na kółkach.
CzarnyBlobdyn25.07.2020, 11:18
Ah młodzi gniewni ale będą łapać :D
Jewropa?24.07.2020, 21:12
Kto im te czapki wymyślił?
"Piętnaście" rodzajów nakryć głowy!
Furażerek w polskiej policji nigdy nie było.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl