18.08.2020, 17:01 | czytano: 3381

IV Góralski Mundial w Łopusznej (zdjęcia)

Fot. Jan Malinowski
Na stadionie Klubu Sportowego LKS Przełęcz Łopuszna odbył się IV Turniej Piłkarski o Puchar Przechodni Związku Podhalan.
W tegorocznym Turnieju wzięły udział drużyny z Oddziałów Związku Podhalan z Maruszyny, Ostrowska, Harklowej, Dębna i Łopusznej. Łącznie rozegrano 10 meczy, w których strzelono 23 bramki. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Piotr Kozioł ze ZP o. Dębno, królem strzelców został Adrian Klamerus ze ZP o. Harklowa z dorobkiem 4 bramek, najlepszym zawodnikiem wybrano Damiana Dudę ze ZP o. Maruszyna, a najlepszym bramkarzem Piotra Kopecia ze ZP o. Ostrowsko. Zawodnikiem Fair-play został Sławomir Kolasa ze ZP o. Łopuszna.
Miejsce pierwsze zajął ZP oddział Harklowa, który jako że zdobył Puchar po raz trzeci, stał się jego właścicielem. Oddział Harklowa będzie też sponsorem pucharu na przyszłoroczny turniej. Drugie miejsce w turnieju zajął oddział z Maruszyny, trzecie z Ostrowska.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom za udział w turnieju. Sędziami byli: Andrzej Klamerus, Michał Buła, Wojciech Warmuz.

„Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału – dziękują organizatorzy. - Turniej nie odbył by się bez wsparcia sponsorów, a byli nimi:

– Związek Podhalan Oddział Łopuszna – Puchar Przechodni
– Sołtys Wsi Łopuszna Pan Kazimierz Dziga – statuetka dla najlepszego zawodnika Turnieju oraz medale
–Kuchta – statuetka dla najstarszego zawodnika Turnieju;
– Stadnina Koni w Łopusznej Pana Stanisława Buły – statuetka dla króla strzelców Turnieju
– Firma Elektro-Szym Pana Mariana Szymczaka z Łopusznej – statuetka dla najlepszego bramkarza turnieju
– Prezes Klubu Sportowego LKS Przełęcz Łopuszna Pan Janusz Łojas – Statuetka dla zawodnika Fair-play Turnieju
– Sklep spożywczy Pana Wiesława Jarząbka – woda dla zawodników
Serdecznie podziękowania dla Klubu sportowego LKS Przełęcz Łopuszna za użyczenie boiska do przeprowadzenia Turnieju oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich z Łopusznej za przygotowanie bufetu. Do zobaczenia za rok!”.

Oprac. r/ materiały prasowe, zdj. Jan Malinowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl