21.08.2020, 11:11 | czytano: 2109

MFFZG: wyróżnienia w konkursie fotograficznym "Żywioł folkloru" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Piotr Korczak i Basia Hadowska - nasi współpracownicy - zostali wyróżnieni w kolejnej edycji konkursu fotograficznego "Żywioł Folkloru". Konkurs organizowany był w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.
Wręczenie nagród laureatom zeszłorocznego konkursu fotograficznego odbyło się w willi Czerwony Dwór.
Przypominamy, że tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem - w związku z trwającą epidemią koronawirusa - odbywa się w zmienionej formule jako preludium 52. edycji zaplanowanej na 2021 r. Szczegóły na stronie Festiwalu.

Zmiany w formule oznaczają, że nie będzie w tym roku zorganizowana wystawa pokonkursowa, która odbędzie się za rok. Nie będzie także kolejnej edycji konkursu „Żywioł Folkloru”.

Konkursy „Żywioł folkloru” oraz konkurs plastyczny na Dziecięcy plakat festiwalowy, organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prace dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca (I miejsce – Jan Turski, II miejsce (dwa równorzędne miejsca) – Zuzanna Gucwa i Kalina Rosiek, III miejsce (dwa równorzędne miejsca) – Piotr Bachleda i Regina Nędza Chotarska), zostaną reprodukowane w postaci pocztówki okolicznościowej. Natomiast praca, która zajęła I miejsce (Jan Turski) zostanie dodatkowo reprodukowana w postaci plakatu.
Obrazy dzieci można obejrzeć w formie wystawy w parku miejskim im. Józefa Piłsudskiego od 4 sierpnia do końca miesiąca.

Pełne wyniki konkursów znajdują się na stronie zakopiańskiego Urzędu Miasta.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl