24.08.2020, 18:00 | czytano: 2319

Nietypowe zawody dla silnych i sprawnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Street Workout i Kalistenika to cieszące się rosnącą popularnością dyscypliny sportowe. Liczy się w nich siła i sprawność. Polegają na wykonywaniu układów i ćwiczeń z ciężarem własnego ciała - podciągań na drążkach i poręczach oraz różnych ewolucji.
Do Rabki-Zdroju, na ogólnopolskie zawody Street Workout Highlander Cup – Freestyle Competition vol.1., przyjechało walczyć o tytuły i nagrody 18 zawodników, wśród nich Białorusin. Niestety, z powodu wprowadzenia w powiecie nowotarskim czerwonej strefy, zawody odbyły się bez publiczności.
Karolina Riznyk, prezes Polskiej Federacji Street Workout i Kalisteniki, powiedziała, że rabczańskie zawody stanowiły nieformalne Mistrzostwa Polski, gdyż z uwagi na pandemię, pozostałe planowane na ten rok zawody mogą się nie odbyć, a w Rabce-Zdroju stawiła się polska czołówka zawodników tej dyscypliny. Pogratulowała ona też gospodarzom, społeczności Street Workout Rabka-Zdrój, organizacji wspaniałej imprezy na wysokim poziomie. - Chcielibyśmy, żeby na każdych zawodach tak było - dodała.

I zawodnicy, i organizatorzy byli bardzo zadowoleni, a burmistrz Leszek Świder wyraził nadzieję, że Rabka-Zdrój będzie gospodarzem kolejnych tego typu zawodów.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
komentarze
K.26.08.2020, 11:40
Brawo, świetna dyscyplina, super impreza, mega umiejętności!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl