05.09.2020, 15:30 | czytano: 4480

Nowy rok szkolny w nowej szkole (zdjęcia)

Fot. Łukasz Sowiński
W Szkole Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej odbyła się uroczystość oddania do użytku rozbudowanego budynku szkoły wraz z nową salą gimnastyczną.
Rozpoczęto ją mszą świętą w kościele parafialnym w Zubrzycy Górnej, którą sprawowali ks. proboszcz Jan Kołodziej i ks. Janusz Korbel. O uroczystą oprawę nabożeństwa, czytając teksty liturgiczne, modlitwę wiernych i śpiewając psalm, zadbali nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
Dalsza część przebiegła na przyszkolnym placu, gdzie społeczność uczniowska, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście przemaszerowali w korowodzie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego przywitano gości.

Po powitaniu gości dokonano przecięcia wstęgi, którym symbolicznie otwarto progi rozbudowanej szkoły. Następnie budynek pobłogosławił i poświęcił ks. Jan Kołodziej.

Z okazji otwarcia rozbudowanej szkoły rodzice uczniów ufundowali sztandar. Podniosły moment uroczystości stanowiło jego wręczenie na ręce dyrektor Katarzyny Karkos, która wyraziła słowa podziękowania za tak cenny dar i przekazała sztandar społeczności uczniowskiej. Ceremonię przekazania sztandaru zakończono uroczystą przysięgą na sztandar szkoły, którą złożyli przedstawiciele uczniów każdej z klas.

Kolejną część uroczystości stanowiły przemówienia. Jako pierwszy głos zabrał wójt Antoni Karlak. Gospodarz gminy podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wielkiego, ale i trudnego dzieła. Wyraził ogromną radość z otwarcia rozbudowanej szkoły i nowej sali gimnastycznej, które służyć będą całej społeczności Zubrzycy Górnej. Za trud włożony w realizację inwestycji serdeczne podziękowania Wójtowi złożyły dyrektor Katarzyna Karkos i przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Zaremba.

Przemawiający gratulowali dokonania imponującej rozbudowy szkoły i powstania pięknej sali gimnastycznej. Wyrazili przekonanie, że zrealizowana inwestycja podniesie komfort nauki oraz zapewni uczniom przestrzeń do rozwijania swoich umiejętności, talentów i pasji.
Na koniec słowa podziękowania za możliwość kształcenia się w pięknym i funkcjonalnym budynku złożyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej. Dzieci i młodzież z ekscytacją oczekują pierwszego dnia lekcji w odnowionych salach i nowej sali gimnastycznej.

Uroczystość zakończono wpisami do pamiątkowej księgi oraz przypięciem do tablicy symbolicznych gwoździ.

Źródło: UG Jabłonka, zdjęcia Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
komentarze
Rodzic08.09.2020, 23:26
Ciekawe kiedy nasz Wójt pomyśli o SP3 w Zimnej Dziurze, bo na chwilę obecną to ten budynek nadaje się do programu "nasz nowy dom"
Wirusolog , Lek. Med.05.09.2020, 21:42
A te maski to masakra nawet - wójt ale robicie jaja to idzie w świat i historia was rozliczy, nawet nauczyciele nie potrafią myśleć logicznie .
Spodobały się wam te kagańce a to totalna ściema .
Maski to tylko pogarszają wasze zdrowie.
Magda05.09.2020, 19:37
mysle z eobie szkoly dzel 1km, w tej na krzyzowce po likwidacj gmnazjum kilka klas stoi pustych... a na dokonczenie szkoly w Zubrzycy Dolnej od klku lat pieniedzy nie ma...
miejscowy05.09.2020, 15:44
Nie ma jak dwie szkoly w obrebie 2 km niech to ktos rozliczy!!! Tyle kasy wyrzuconej w bloto. Moze czas na nowego gospodarza.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl