06.09.2020, 19:23 | czytano: 3122

Wyprawa na Krzyżne (zdjęcia)

zdj. Barbara Hadowska
Jesienne Tatry potrafią przykuć uwagę i pokazać się w pięknej odsłonie. Roślinność jest uboga, ale i tak zachwyca. O jesieni przypomina chociażby kwitnąca już obficie wierzbówka. Jednak tym razem zapraszamy na foto-wycieczkę na Przełęcz Krzyżne drogą przez niezwykłą, "księżycową" Dolinę Pańszczycy.
Szlak prowadzi z Kuźnic przez Boczań na Halę Gąsienicową. Stamtąd od schroniska Murowaniec żółtym szlakiem przez Dolinę Pańszczycy na Krzyżne.
W Dolinie Pańszczycy mijamy Czerwony Staw. Szlak prowadzi przez rumowisko skalne do góry. W kilku miejscach trzeba sobie pomóc rękami, na szlaku nie ma żadnych sztucznych ułatwień. Z Krzyżnego rozpościera się panorama Tatr Wysokich: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Cubryna, Opalony Wierch, Żółta Turnia i wiele innych szczytów. Widoczna jest także odległa Babia Góra. Przełęcz Krzyżne jest skrajnym punktem Orlej Perci.

Droga powrotna wiedzie do Doliny Pięciu Stawów, obok Przedniego Stawu, wodospadu Siklawica w kierunku wodogrzmotów Mickiewicza.

bh/ zdj. Barbara Hadowska
komentarze
fan07.09.2020, 11:10
Cudowne zdjęcia Pani Basiu
???06.09.2020, 19:35
I jak tu nie kochać Tatr ? Śliczne zdjęcia!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl