09.09.2020, 07:34 | czytano: 3687

Policjant z Nowego Targu wśród najlepszych kolarzy

W miniony weekend na terenie powiatów oświęcimskiego oraz wadowickiego odbyły się Mistrzostwa Polski Masters „Osiek 2020” w kolarstwie szosowym.
Na starcie zameldowało się ponad pięciuset kolarzy z całej Polski, wśród których było duże grono policjantów uprawiających kolarstwo szosowe jako swoją pasję. Kolarze startujący w różnych kategoriach mieli kilkukrotnie pokonać 30 - kilometrową trasę.
W wyścigu rywalizowali także policjanci. Pierwsze miejsce wśród nich zajął Piotr Ścigała z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, który zwyciężył także w klasyfikacji generalnej wyścigu amatorów na dystansie 60 km. Drugie miejsce wśród stróży prawa zajął Wiktor Tolala z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, natomiast trzecie miejsce również przypadło Adrianowi Firek reprezentującego Komendę Powiatową Policji w Krakowie.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/