22.09.2020, 21:27 | czytano: 2080

Przepis na sukces: "zintegrować różne środowiska i w ramach wspólnej zabawy - wspierać potrzebujących"

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta oraz Kolarskie Grand Prix Nowego Targu zakończyły cykl imprez organizowanych przez ekipę Winter Classic, a dedykowanych jako pomoc dla Matyldy Żmudy. Wcześniej, wsparcia dziecku udzielili kolarze - uczestnicy IC Podhale oraz Tatra Road Race. Zebrano w sumie ponad 20 tys. zł.
Dziewczynka, którą otoczyli tym razem opieką członkowie Winter Classic - urodziła się jako wcześniak z powikłaniami. Dziecko znajduje się pod opieką Fundacji im. Adama Worwy.
Początkowo z ideą pomocy wystąpili kolarze zrzeszeni wokół NKK. Trening w ramach prestiżowych rozgrywek IC Infrasettimanale Classico Podhale, na który zostali zaproszeni wszyscy pasjonaci kolarstwa zakończył się "zbiórką do puszki" dla Matyldy - mówi Ryszard Lizoń z Winter Classic, odpowiedzialny za kolarskie wydarzenia w grupie.

- Dzięki uprzejmości Cezarego Szafrańca zostaliśmy zaproszeni również do udziału w Tatra Road Race, praktycznie największego, amatorskiego wyścigu kolarskiego w Polsce. No imprezie został wylicytowany za pokaźną sumą pakiet startowy do przyszłoroczny wyścig - kontynuuje Ryszard Lizoń.

Głównym, kończącym cały cykl, wydarzeniem były ubiegłotygodniowe sportowe zmagania w nowotarskim parku.

Zacznijmy od IV Turnieju Siatkówki Plażowej Winter Classic o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ. Wystartowało 14 zespołów z całego kraju. Pierwsze miejsce zajęli Mateusz Łabuz i Tomasz Dudek z Krakowa.

- Mateusz od pierwszej edycji naszych rozgrywek jest z nami i bardzo nam pomaga. To znana postać w środowisku, bierze udział w Grand Prix siatkówki plażowej. Nagłaśnia nasze turnieje, zaprasza zawodników. To z jego rekomendacji przyjechał do Nowego Targu Marcin Strządała - organizator turniejów Grand Prix Polski, tzw. plażówki open. Chciał się przyjrzeć naszej działalności i samemu turniejowi. - mówi Dariusz Świętek - Był zachwycony turniejem i organizacją. Dziwił się, że można zorganizować takie wydarzenie, na wysokim poziomie praktycznie bez nakładów finansowych. Był w szoku - dodaje ze śmiechem.

Marcin faktycznie musiał być pod wrażeniem, skoro zapowiedział pomoc i zaangażowanie w organizacje przyszłorocznego turnieju, który znajdzie się już w terminarzu rozgrywek Polskiego Związku Siatkówki Plażowej. To oznacza zasięg rozgrywek na cały kraj.
Wracając do turnieju drugie miejsce zajęła ekipa Zenon Matras i Bartosz Dudek z Krakowa. Walka o pierwsze miejsce była ciekawa, bowiem po dwóch stronach siatki stanęli bracia Dudek i dodatkowo ich trener. Trzecie miejsce zajęła para - Dariusz Mika i Kamil Dygoń. Poza podium znaleźli się Michał Faryna i Jarek Wołczyk. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Tomasz Dudek, a nagroda specjalna powędrowała w ręce jedynej kobiety uczestniczącej w rozgrywkach - Kasi Mika – Łabuz.

Na tzw. kole odbyła się również kolejna edycja kolarskiego Grand Prix oraz zawody rowerowe dla dzieci, które zorganizował Nowotarski Klub Kolarski. Fotorelację z tych zmagań zobaczyć można w galerii (klik). Tym razem poziom sportowy imprezy był jeszcze wyższy, gdyż wśród uczestników był Stanisław Niewiadomy, ojciec Katarzyny - znakomitej kolarki szosowej. Wspaniale poradził sobie w wyścigu, zostawiając daleko za sobą znacznie młodszych zawodników.

Jako ciekawostkę dodamy, że wspomniany Marcin Strządała organizuje też Akademię Sportów Zimowych. W tym roku, w lutym odbyła się pierwsza edycja Akademii u nas na Hali Gorce. Zaproszono dzieci z tutejszych szkół podstawowych, by im pokazać, że dyscypliny zimowe można rozgrywać i trenować także pod dachem, w halach sportowych. Gośćmi Akademii Sportów Zimowych byli: Zbyszek Bródka - łyżwiarz, hokeista Aron Chmielewski, snowboardzistka Paulina Ligocka i Tomasz Sikora - biathlonista. Prawdopodobnie tej zimy także u nas, w Nowym Targu zorganizowana będzie Akademia. My, jako Winter Classic też tam będziemy - deklaruje Dariusz Swiętek. Winter Classic rozwija się. Początkowo były to jedynie mecze hokejowe zimą. Obecnie to także siatkówka i kolarstwo - latem.

- Całość pokazuje jak można integrować różne środowiska sportowe i w ramach wspólnej zabawy oraz zmagań wspierać osoby, które potrzebują naszej pomocy – podsumowuje Maciej Leski z Grupy WinterClassic

s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Boli23.09.2020, 21:51
Eeee ale bzdury piszesz. Nooo
eeee23.09.2020, 00:06
lepiej zorganizowane i bez kosztów niech sie miasto uczy jak sie robi imprezy typu jarmaki podhalanskie promując lokalnych przedsiebiorców
Zobacz pełną wersję podhale24.pl