09.10.2020, 19:10 | czytano: 5779

Ścieżki rowerowe pod kontrolą

arch. Podhale24
NOWY TARG. "Pracownicy Referatu ds. Turystyki i Sportu Urzędu Miasta dokonują okresowego objazdu tras rowerowych. Zauważone usterki w stanie technicznym i oznakowaniu są przekazywane na bieżąco do administratora danego odcinka" - informuje Urząd Miasta.
To odpowiedź na apel radnej Ewy Pawlikowskiej o dokonywane przeglądy ścieżek rowerowych oraz prośbę o zinwentaryzowanie miejsc wymagających poprawy nawierzchni.
W odpowiedzi mgistrat wyjaśnia, że "za zarządzanie ścieżką rowerową Velo Dunajec, wybudowaną przez Województwo Małopolskie, odpowiedzialny jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW Kraków odpowiada za utrzymanie tej trasy rowerowej w należytym stanie technicznym i porządku. Miasto Nowy Targ przekazało w administrowanie pozostałe odcinki ścieżek rowerowych, zlokalizowanych w obszarze miejskim, Zakładowi Gospodarczemu Zieleni i Rekreacji w Nowym Targu, który na bieżąco je utrzymuje. W związku z tym wszelkie uwagi i spostrzeżenia użytkowników, które trafiają do tutejszego Urzędu, są przekazywane do odpowiednich administratorów. Pracownicy Referatu ds. Turystyki i Sportu Urzędu Miasta również dokonują okresowego objazdu tras rowerowych. Zauważone usterki w stanie technicznym i oznakowaniu są przekazywane na bieżąco do administratora danego odcinka."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rowerzystka NT13.10.2020, 12:26
Informuję iż chciałam napompować oponę w rowerze i prowadząc rower po Nowym Targu szukałam w miejscach obsługi rowerzysty działającej "pompki" wszystkie były zdewastowane i zniszczone... Najbardziej w parku miejskim w pobliżu kamery.
mieszkanka13.10.2020, 09:37
zniszczona nawierzchnia i krawężniki/obrzeża są na ścieżce na ul. Sikorskiego na wjeździe do składu wod-kan, ścieżka tam jest notorycznie brudna od błota/kamyków które wywożone są przez koła wyjeżdżających stamtąd samochodów, co stwarza zagrożenie dla poruszających się tam rowerzystów, rolkarzy itp
Smark11.10.2020, 20:56
Jeden wielki syf, dziury, odstające krawężniki, słynny zawijas im. Waldemara Leśnika, W najgorszym stanie są te ścieżki robione przez Watychę. A te kontrole to wielka ściema. Reagują dopiero po interpelacjach. W Borze ławki zarośnięte trawą po pas, mapy nieaktualne, stan sprzed 6 lat.
Rowerzysta nt11.10.2020, 10:15
Proponuję odinstalować żółte stożki oddzielające ścieżkę rowerową od drogi na odcinku od ul. Podtatrzańskiej do końca Al. Solidarności, jest oznakowana wystarczająco kostką brukową.
Zakis10.10.2020, 11:50
Kombinacki to teren Nadleśnictwa. O jakim przycinaniu drzew mówimy.
Waclaw10.10.2020, 11:48
@antysiwiato to zgłoś to do Urzędu Gminy Nowy Targ bo to jest odcinek nie Miasta a Gminy. Jak się jedzie odcinkiem leśnym to w całym kraju każdy wie że mozna tam spotkać liście lub igły. Trochę samo uwagi.
karaluch10.10.2020, 08:16
Do kolarze
Słusznie prawisz kolego. Miałem ostatnio przygodę w postaci lotu i hamowania na asfalcie przed drogą prowadzącą do Zaskala. Ja sobie zdaję sprawę że to syzyfowa prawa bo rano przejedzie zamiatarka a za dwie godziny znowu pełno gałęzi. Ale może jak by zieloni nie widzieli to lekko przyciąć okoliczne drzewa.
antyświatło10.10.2020, 08:13
Odcinek pomiędzy Ludźmierzem a Rogoźnikiem. Pęknięta wzdłuż nawietrzania w kilkunastu miejscach. Dodatkowo chyba korzenie podnoszą nawierzchnię i jest to niebezpieczne dla osób które jeżdżą na rolkach.
kolarze09.10.2020, 20:07
Ścieżki asfaltowe powinny być zamiatane małą zamiatarką. Jesienią igły i liście z drzew zalegają. Obornik na ścieżkach tam, gdzie jest dojazd do pól to kolejny problem.
Rowerzystka09.10.2020, 19:32
Dla czego nie ma drogowskazów na ścieżkach. Rowerzyści często chcąc jechać w okół jeziora jadą w stronę Nowego targu. Powinny być kierunki na skrzyżowaniach ścieżek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl