11.10.2020, 13:37 | czytano: 2880

Kilkadziesiąt mandatów za brak maseczek. Policjanci sprawdzają jak mieszkańcy i turyści stosują się obostrzeń

ZAKOPANE. Policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez turystów i mieszkańców regionu. Tylko wczoraj nałożyli kilkadziesiąt mandatów za ignorowanie obowiązujących nakazów.
Pod Tatrami policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, a nawet galeriach handlowych. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Z policyjnych radiowozów można usłyszeć komunikaty o zasadach zachowania w dobie pandemii koronawirusa. W czasie kontroli drogowej policjanci sprawdzali, czy osoby jadące jednym autem mają maseczki, czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo np. wspólnie mieszkają.
Wczoraj na terenie powiatu tatrzańskiego wielu turystów niestety nie respektowało obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali wobec 68 osób. W 32 przypadkach osoby ukarano mandatami karnymi, a w jednym przypadku sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Były też pouczenia.

- Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych - podkreśla asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
komentarze
złość mi już dawno przeszła i ciesze sie z tego13.10.2020, 18:35
Najsmutniejsze, że znowu sobie ludzie znaleźli kolejny powód, żeby się podzielić i żeby hodować w sobie złość na innych. Trudniejszą ścieżką jest spokój i życzliwość, próba zrozumienia drugiego człowieka. Dlatego mało kto tą ścieżką idzie. A szkoda, bo mielibyśmy weselsze, mniej znerwicowane społeczeństwo.
Jasper12.10.2020, 23:20
Antycovidian- stosujesz dziecinny sarkazm żeby drwić z kogoś kto nosi maseczki, czyli stosuje się do zaleceń specjalistów i zarządzeń władzy oraz oczekuje tego samego od swoich współobywateli dla własnego bezpieczeństwa. Jaka jest alternatywa? Anarchia? Twój nick wskazuje że należysz do tych nielicznych którzy negują istnienie covid-19, ale po co tutaj cwaniakujesz, idź na policję bez maseczki i zawalcz tam z faktami. Idź bez maseczki na oddział covidowy do szpitala. Zobaczymy ile warte są te twoje drwiny.
antycovidian12.10.2020, 21:24
@Jasper
Jak się czujesz zagrożony, to zabezpiecz się nie jedną a kilkoma maseczkami na raz i załóż sobie jeszcze gogle i folijkę z antenką na głowę, wtedy będziesz na 1000 % bezpieczny i żaden antycovidian bez maseczki Cię nie zarazi. Zdrowia życzę.
Jasper12.10.2020, 15:17
Widzę że rozporządzenie rządu RP, to jest nic, nie wspomnę o ostrzeżeniach i zaleceniach epidemiologów. Nie zamierzam zniżać się do poziomu ludzi którzy praworządność, przestrzeganie reguł, bezpieczeństwo drugiego człowieka mają gdzieś, bo tak im wygodniej, ale czy w tym przypadku to nie jest po prostu głupie działanie według zasady: zrobię mamie na złość, odmrożę sobie uszy. W sumie żeby taki kretyn sam zachorował, to może i dobrze, ale co jeśli on kogoś zarazi? Na głupotę i nieodpowiedzialność tylko guma i wąskie drzwi. Kroić te mandaty ile wlezie!
lb12.10.2020, 10:10
@Kiel to nie jest istotne. istottne jest, kiedy instytucje stojące na straży prawa pierwsze je łamią. to jest istotne.
Swój chłop11.10.2020, 21:40
asp. szt. chwali się łamaniem prawa toż to Bareja. Nie przyjmować tylko sąd. "Będę stał na straży " macie nam służyć a nie politykom, naród wam płaci! Dobrze Policjanci wiecie jakie jest prawo. Tym rozporządzeniem to sobie można w piecu podpalić.
xyz11.10.2020, 18:12
A w Szczawnicy wolna amerykanka. Ani policja ani straż miejska nie kontroluje. Jak w sobotę był redyk to część udzi była bez masek a straż miejska redyk konwojowała.
Kiel11.10.2020, 16:34
Konstytucja konstytucją jeden z drugim wola. Ale gdy spytasz takiego żeby choć jeden punkt z tej konstytucji wymienił to gębą zamknięta.
fred11.10.2020, 16:24
Nie maja prawa takiego aby dawać mandat za brak maseczki,bo knstytucij tego nie zapisali.
pony i [pnnice z waRSZAWKI11.10.2020, 14:40
Do mieszkańców nie mam nic , ale przyjezdna stonka to wszystko ma w czterech literach , szczggólnie ta z warszawki , te ponu i ponnice donice .
Wyrocznia11.10.2020, 14:37
Ludzie kontaktujcie się ze sobą i składajcie pozwy zbiorowe przeciw tym przestępcom. Nie może być tak żeby *** w mundurach ograniczali waszą wolność! Ich działania są niezgodne z obowiązującym prawem!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl