14.10.2020, 17:48 | czytano: 571

Kredyt gotówkowy na 200 tys (art. sponsorowany)

Co ciekawe, kredyt gotówkowy oferowany przez większość instytucji bankowych, jakie działają na terenie naszego kraju, może być zaciągany do maksymalnej wartości 255 tysięcy złotych - tak wynika z obowiązujących przepisów polskiego prawa bankowego.
Oznacza to, że właśnie o takie środki mogą starać się potencjalni kredytobiorcy. Nie oznacza to oczywiście, że każdy ubiegający się o takie zobowiązanie, rozpocznie współpracę z bankiem. Liczy się przede wszystkim zdolność kredytowa, a więc zdolność w zakresie wypłacalności i regulowania comiesięcznych rat.
 
Należy też podkreślić, że przeciętny kredyt gotówkowy jest dzisiaj niezwykle elastyczny, a wszelkie warunki mogą być dopasowywane do indywidualnych potrzeb klientów. To dlatego ogromną popularnością cieszy się kredyt gotówkowy 200 tys na Totalmoney.pl, ale też kredyt na znacznie mniejszą wartość, na przykład 5 tys. To kredytobiorca dobiera wartość tego zobowiązania. Wiadomo na pewno, że im wyższa jest wartość kredytu, tym lepszą zdolność musi wykazywać potencjalny klient. Co więcej, w przypadku dużych zobowiązań, jak kredyt gotówkowy na 200 tys zdolność kredytowa może być weryfikowana o wiele bardziej skrupulatnie, a same instytucje bankowe mogą żądać spełnienia dodatkowych warunków. Pamiętajmy, że każdy bank realizuje własną politykę kredytową, chociaż tego rodzaju produkty finansowe muszą być oczywiście zgodne z normami i przepisami polskiego prawa. Zmienne są jednak warunki dotyczące oprocentowania, wysokości prowizji i innych kosztów, co ma spore znaczenie, jeśli spojrzymy na opłacalność i atrakcyjność współpracy z wybranym bankiem. To tym bardziej ważne, jeśli kredytobiorca zaciąga kredyt gotówkowy 200 tys na 10 lat - to duża wartość i długi okres spłaty, warto więc dobrze wybrać konkretne zobowiązanie.
 
Kredyt gotówkowy do 200 tys - jak zaciągnąć?
 
Proces zaciągania kredytu gotówkowego w każdym przypadku jest podobny. Kredytobiorca musi złożyć do wybranego banku wniosek o kredyt gotówkowy. Dzisiaj coraz częściej procedura ta przebiega online zgodnie z bankowością mobilną. Zdaniem Polaków jest to obecnie najbardziej komfortowy i bezpieczny sposób ubiegania się o tego rodzaju zobowiązanie.
We wniosku kredytowym należy wskazać preferowaną wartość kredytu oraz okres spłaty - dzisiaj warunki kredytowe są nadzwyczaj elastyczne i można je dopasowywać wedle indywidualnych preferencji.
Pamiętajmy jednak, że sam wniosek kredytowy nie wystarczy, a decyzja pozytywna wydawana jest dopiero po weryfikacji zdolności kredytowej. Pełna wypłacalność kredytobiorcy minimalizuje ryzyko kredytowe, więc analizowana musi być za każdym razem.
Instytucje bankowe zawsze generują raporty BIK i KRD, ocenia historię kredytową, sprawdza inne zobowiązania, które musi spłacać potencjalny klient. Co więcej, banki żądają zaświadczenie o zarobkach, analizują wpływy na konto. Dopiero wtedy może zostać udzielony kredyt gotówkowy.
 
Kredyt gotówkowy - jak znaleźć najlepszy?
 
Każdy bank realizuje własną politykę kredytową, a oferta kredytowa może być dopasowana według indywidualnych preferencji klienta. Według Polaków największą popularnością cieszy się tani kredyt gotówkowy, a więc ten, który generuje najniższe koszty. Bierze się więc pod uwagę nie tylko oprocentowanie i marżę, ale wskaźnik RRSO, który mówi o całkowitych kosztach. W te wliczają się odsetki za zwłokę w spłatach, prowizje za udzielenie kredytu czy konieczność dodatkowego ubezpieczenia.

Okazuje się jednak, że nie same koszty brane są pod uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego. Polscy kredytobiorcy zwracają coraz większą uwagę na komfort współpracy z bankami. Liczy się możliwość zaciągania kredytu przez internet bez konieczności wychodzenia z domu. Do tego wymagamy bezpłatnego rachunku do obsługi takiego zobowiązania i platformy internetowej do kontaktu z obsługą klienta.

Ponieważ na rynku usług kredytowych panuje ogromna konkurencja, zanim dojdzie do wysłania wniosku o kredyt gotówkowy, warto poznać co najmniej kilka różnych propozycji. Z pomocą przychodzą rankingi kredytowe np. https://www.totalmoney.pl/ , czyli zestawienia, jakie porównują kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności danych zobowiązań czynniki. Warto korzystać z aktualnych rankingów, jakie publikowane są w bieżącym miesiącu na niezależnych, wiarygodnych i rzetelnych portalach o tematyce finansowej.

Jak jeszcze udaje się porównać kredyty na dowolną wartość, w tym kredyt gotówkowy 200 tys? Kalkulator jest takim narzędziem, który sprawdza się w przypadku chęci weryfikacji kosztów różnych zobowiązań. Wystarczy wpisać w konkretne rubryki odpowiednie wartości, w tym wartość kredytu, oprocentowanie, marżę, prowizję za udzielenie kredytu, liczbę rat, a nawet szacowane zarobki kredytobiorcy i zobowiązania, które musi regulować. Kalkulator w kilka chwil wyliczy nie tylko opłaty związane z kredytem na dowolną wartość, ale w ogóle szanse na podjęcie współpracy z bankiem.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl