24.10.2020, 14:56 | czytano: 3052

Piłkarze Gazdy wygrywają Nowotarską Amatorską Ligę Piłkarską

Kolejny sezon, już 29., w rozgrywkach Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej dobiegł końca. Tytuł mistrzowski wywalczyli piłkarze Gazdy. To dziesiąty w historii triumf tej drużyny, która sięgnęła po niego po trzech latach przerwy.
Wicemistrzem została drużyna PAKA JANA, która w decydującym meczu z drużyną GAZDY, w ostatniej kolejce, jeszcze na 10 minut miała mistrza prowadząc 3:1. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna KDRK a kolejne miejsca zajęły: JOGA BONITO, WIERCHY OLD BOYS LASEK, KUNKA TEAM, STC /mecz barażowy, niestety przegrany z AZH/ oraz WINTER CLASSIC (spadek).
Druga ligę wgrała drużyna MIX-40 (awans), drugie miejsce zajęła drużyna GIN FORTECA., a trzecie AZH. Na kolejnych miejscach uplasowali się SUPRA, PRO CONTRACT DRAGON BALL, PUB PO BANDZIE, GALERIA WNĘTRZ TEAM, PASIEKA BZYK, WHITE BEARS oraz ART. CODERS.

Po koronę króla strzelców sięgnęli: MARIUSZ LUBIŃSKI z drużyny KDRK w I lidze z dorobkiem 22 goli oraz RAFAŁ KOSTRZEWA w II lidze, autor 26 trafień z drużyny AZH. Zdaniem kierowników drużyny najlepszym bramkarzem pierwszej ligi był GRZEGORZ SZCZEPANIEC z drużyny GAZDY, MVP całego sezonu powędrowało do JAKUBA DUTKIEWICZA z drużyny JOGA BONITO, a w drugiej lidze ligi najlepszym bramkarzem został PIOTR GOGOLA, a MVP całego sezonu ROBERT MOŻDZEŃ z zespołu SUPRY.

Do samego końca ważyły się losy o mistrzostwo jak i o spadek. Organizatorzy składają podziękowania: burmistrzowi Grzegorzowi Watysze za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, sędziom prowadzącym mecze przede wszystkim Łukaszowi Królczykowi, firmie Nowotarska Manufaktura Piwna na czele z Andrzejem Wyszyńskim za nagrody indywidualne, Szymkowi Pyzowskiemu za zdjęcia.