28.10.2020, 23:10 | czytano: 4392

"Marsz o wolność". Relacja podhalańskich uczestników z sobotniej manifestacji w Warszawie (film i zdjęcia)

zdj. Paweł Maśnica
"Pokojowy Marsz o Wolność w Warszawie.... Zachowanie policji? Gaz, granaty hukowe, pałowanie i wyciąganie manifestujących ludzi z tłumu. Ludzi domagających się respektowania należnych im praw..." - piszą w przesłanej nam relacji uczestnicy sobotniego wydarzenia.
Jako osoby uczestniczące w tym marszu możemy śmiało powiedzieć, że policja nie stanęła na wysokości zadania.
"Przebierańcy pseudokibice" pod płaszczykiem patriotycznych zrywów, napędzali policję na tłum. Następnie tłum na policję. Dryblasy poubierane w biało-czerwone kominiarki z zawiązanym przy ręce biało-czerwonym szalikiem, najpierw konwersowały z dowodzącymi akcją policjantami, a potem gubiły się w tłumie - spokojnie manifestujących swoje prawa ludzi. Nie mówimy, że wszyscy w tym stroju byli przebierańcami, ale kilku dało się zauważyć i właśnie to ich charakteryzowało. Nie wierzycie? Poproście warszawską policję o nagrania z tego dnia - najprawdopodobniej latały tam ich drony.

Aż chce się zapytać o stan zdrowia naszych funkcjonariuszy. Miejmy nadzieję, że koronawirus nie przyczynił się do choroby Alzheimera. Panowie, którzy omawiają wcześniej strategię, nagle zapominają co mają robić i przy wszystkich gapiach jawnie podchodzą do policji, dyskutują z nimi, a potem wchodzą w tłum.

Panowie, medal dla Was!

Do Warszawy przyjechaliśmy zamanifestować nasze prawa. W dalszym ciągu wszystkie obostrzenia nie posiadają mocy prawnej. Według większości opinii sądów w Polsce, przepisy te póki co są nielegalne. Ubolewamy nad tym, że w taki sposób można było potraktować ludzi. Zamaskowana policja działająca w większości przypadków bez podstawy prawnej, wzięła udział w wymuszeniach rozbójniczych. Wszystkie poprzednie marsze w których uczestniczyliśmy odbywały się spokojnie. Policja stała na wysokości zadania...niestety nie tym razem.

Porównajmy sobie teraz strajki kobiet i ich piekło. Traktowane w sposób szczególnie wyjątkowy. Na nielegalnych zgromadzeniach, w miejscach kultu Bożego, w trakcie dewastacji miejsc związanych z kościołem - nie ma tak stanowczej reakcji policji. Mało tego, w niektórych miastach policja przyłącza się do protestujących, ściąga kaski i maszeruje z nimi. A co z ich prywatnymi ochraniarzami, którzy pojawiają się w wyjątkowych okolicznościach? Do swoich wybryków potrzebują Antify...

Wszyscy mamy prawo do manifestowania swoich poglądów. Ale nie musimy się zachowywać jak dzicz, wypuszczona prosto z lasu. W XXI wieku każdy powinien potrafić uzasadnić swoje poglądy. Niestety, argumentacji nie wzmacnia się napaścią na kościoły, sprejami, czy też wulgaryzmami, które świadczą wyłącznie o ubogim zasobie słów.

Wymieniajmy swoje poglądy między sobą w przestrzeni publicznej. Siekiery, pałki i noże pod kościołami nie prowadzą do merytorycznej dyskusji... Podobnie jak epitety nacechowane emocjonalnie płynące z ust światłych zdawałoby się ludzi, mieniących się wyrocznią w mainstreamowych mediach. Przykładem niech będzie chociażby pan Tomasz Sakiewicz, partyzant wolnego słowa, czy profesor Simon, który o protestach kobiet po wyroku TK oznajmił, że jeżeli noszą maski i stoją oddzielnie to specjalnie się nie zarażą... Ten sam profesor Simon, który mawiał kilka tygodni temu, że koronawirus to Holocaust ludzi starszych... który stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo.
Polska Akcja Banerowa oraz grupa Górale Przeciwko Plandemii nie popiera i całkowicie odcina się od tego typu strajków.

Jednocześnie stale przypominamy - nie zgadzamy się na kreowanie nowej rzeczywistości przez mainstreamowe media, o której mówił premier Mateusz Morawiecki. "Izolacja, identyfikacja i informatyzacja". Nie pozwolimy sobie na to, by odbierano nam pracę, kontakt z rodziną i bliskimi - by nas zamykano w klatkach. Ludzie umierali, umierają i będą umierać. Wirusy były, są i będą. Według statystyk owy wirus, za sprawą którego próbuje nam się odebrać wolność nie jest wcale taki groźny, jak przedstawiają nam ten problem media. Jest marginesem w statystyce zgonów w kraju i na świecie. To nie jest pandemia, którą usilnie próbują nam przedstawiać i kreować media.

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?

Polska Akcja Banerowa


film i zdjęcia: Paweł Maśnica
Może Cię zainteresować
komentarze
Mała uwaga30.10.2020, 12:31
@ rekrut
Hitlerowcy mieli tylko napisane. Trzeba postępować trzeba odpowiednio postępować a wtedy one się sprawdzą.
Czyje to słowa, chyba wiesz?
rekrut30.10.2020, 10:55
Autorowi chcę przypomnieć 2 przykazanie Boże. Hitlerowcy też mieli napisane "Gott mit uns". Oby się nie okazało, że Bóg jest przeciw wam, a wtedy nic wam nie pomoże. Pisze to osoba chora na COVID, a nie teoretyk.
Chodzi o wolność, nie samowolę29.10.2020, 20:50
Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z tej manifestacji i z t.zw. "strajków kobiet" a różnicę widać doskonale.
Co do policji, tak, taki prymitywny mają sposób działania. Prowokacyjne postępowanie zostało im jeszcze z czasów Bartłomieja a i Mariuszek ma swoje za pazurkami. Drażni ich wszystko co narodowe, bo nacjonalistyczne.
Wolą "strajk kobiet", jakoś im bliżej.
Wyrocznia29.10.2020, 15:20
Komentujący tu niestety żyją jak im media głównego ścieku zagrają. Warto poszperać w internecie, oglądnąć filmiki i dowiedzieć się jak było naprawdę i ile było ludzi. Milicja porozbijała marsz na wiele grupek i wiele osób zatrzymała żeby nie mogli dojechać. Ciekawe dlaczego nie robią tego z marszami agresywnych lewaków, które teraz zalały Polskę? Politycy grają w szachy, a milicja na szachownicy to pionki, które idą w pierwszym szeregu i wykonują rozkazy od przełożonych.
Martunia29.10.2020, 11:14
BRAWO!!! Będziemy nas wiecej , spoko, ! Tego juz nie da się zatrzymać. Mówimy dosyc pisowskiej zarazie, która toczy nasz kraj.
KIEDY POLACY ZACZNĄ MYŚLEĆ !29.10.2020, 11:00
Brawo dla odważnych ludzi, kierujących się wyższymi wartościami niż tylko podstawowe potrzeby fizjologiczne, którymi uszczęśliwia się większość.
CHCĘ OSOBIŚCIE I W IMIENIU ZNAJOMYCH PODZIĘKOWAĆ WSZYSTKIM TYM, KTÓRZY REPREZENTOWALI PODHALE W TYM PROTEŚCIE.
To są ludzie, którzy potrafią myśleć, którzy widzą zagrożenie tam, gdzie ono jest naprawdę. Dla nich hasło; BÓG, HONOR, OJCZYZNA nie są pustosłowiem, Ci ludzie znają doskonale wartość tych słów !
Szkoda tylko, że tak mało ludzi potrafi jeszcze myśleć.

Mamy bardzo trudny czas i większość kupiła te kłamstwa podawane przez media ogólnopolskie. To przykre, ale nasze społeczeństwo, pozbawione jest logicznego i samodzielnego myślenia. Nie potrafi kojarzyć faktów, szukać niezależnych opinii, łączyć-scalać pewnych sytuacji, faktów.
Tu kiedy walka idzie o WOLNOŚĆ NARODU POLSKIEGO nikt nawet nie zastanowił się nad tym tematem. A jak sobie chcą, niech idą, mnie jest teraz dobrze, więc nie będę się sprzeciwiał, ale czy zastanowiłeś się jak długo będzie Ci z tym dobrze?
Wielu ruszyło z FEMINISTAKMI nie zastanawiając się o co tak naprawdę w tym chodzi, wykrzykując WULGARZMAMI, od których robiło się wręcz niedobrze ! Czy nie potraficie zrozumieć, że zachowujecie się tak jak organizatorzy tego chcą ?! Zagrali Wam na emocjach a Wy polecieliście jak głupcy w tą przepaść!!
Mieszkaniec29.10.2020, 09:35
Brawo :)
student29.10.2020, 07:28
Coś mały ten marsz. Nie jestem pewien, czy Bóg aby na pewno jest z Wami, ale ludzi z Wami nie ma. I dobrze.
ślebodny29.10.2020, 03:27
O czyją wolność ten marsz?Jak na zniewolonych górali to coś was mało.U nas nie można się pokazać?Policja bardziej spokojna i wyrozumiała.Taki marsz z Zakopanego do Nowego Targu,,zakopianką"na pewno odbił by się szerokim echem,chem,em.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl