17.11.2020, 14:40 | czytano: 2693

Dzieci przez minutę biły brawo

Przedszkole nr 2 w Nowym Targu wzięło udział w akcji #brawaoddzieci. Dzieci oraz pracownicy przedszkola zebrali się na placu przedszkolnym, by przez minutę bić brawa.
Tym samym dzieci okazały solidarność i wsparcie dla wszystkich chorych oraz podziękowały wszystkim, którzy biorą udział w walce z chorobą Covid-19 oraz innymi chorobami: lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznych – personelowi całej służby zdrowia.
Dzieci dziękowały też wszystkim, którzy podejmują działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa Covid-19 oraz wspierające i pomocowe dla innych, np. pracownikom laborantom, policjantom, strażakom, żołnierzom, ludziom dobrej woli, wolontariuszom itd.

Podziękowania skierowano również do tych, którzy w tym trudnym czasie odpowiedzialnie pełnią swoje obowiązki, m.in. sprzedawcom w sklepach, personelowi przedszkoli, żłobków itd.

Przed rozpoczęciem akcji nauczyciele przeprowadzili zajęcia wychowawczo-dydaktyczne z dziećmi na temat bieżącej sytuacji związanej z pandemią, ze szczególnym podkreśleniem roli i znaczenia wzajemnej pomocy. Dzieci w geście solidarności i wsparcia samodzielnie wykonały czerwone serca wdzięczności.

Źródło: przedszkole, oprac. r//
Może Cię zainteresować
komentarze
Mądry tata18.11.2020, 20:23
Od małego mali Polacy mają klaskaniem obrzękłe rączusie.
Mój dzieciak swoich rączek używa do gry na instrumentach muzycznych.
sąsiad i ja18.11.2020, 06:47
Brawo Dzieci. Jak to dobrze, że najmłodsi mogą chodzić do placówek edukacyjnych. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielem wychowawcą i innymi dziećmi.
w.s.17.11.2020, 16:07
Super akcja. Dzieci uczą się, aby doceniać pracę innych. W obecnych czasach właśnie personelu medycznego.
Od najmłodszych lat powinno się uczyć empatii.
Brawo. :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl