19.11.2020, 10:24 | czytano: 1082

Zmarł wieloletni sekretarz gminy w Kościelisku

18 listopada zmarł w Zakopanem wieloletni sekretarz gminy Kościelisko Wojciech Pilch.
Urodził się 2 stycznia 1950 r. w Chochołowie. Po ukończeniu Liceum Pedagogicznego rozpoczął pracę jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Dzianiszu. W roku 1975 rozpoczęła się Jego działalność w samorządzie. Początkowo pracował w Urzędzie Gminy Kościelisko-Witów. Po powstaniu Gminy Tatrzańskiej od roku 1978 pracował w Wydziale Kultury Miasta Zakopanego, a następnie w Zakopiańskim Ośrodku Kultury jako samodzielny referent administracyjny.
W kolejnych latach pełnił funkcję Kierownika Gospodarczo-Administracyjnego w Urzędzie Gminy Tatrzańskiej.
Związany był również z Biurem Organizacyjnym Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

Po reaktywowaniu gminy Kościelisko w roku 1995 przeszedł z Urzędu Miasta Zakopane do pracy w Urzędzie Gminy Kościelisko, gdzie od roku 1996 pełnił funkcję sekretarza gminy Kościelisko, aż do emerytury, czyli do roku 2015.
Zakończenie pracy nie wiązało się jednak z zerwaniem kontaktów z koleżankami i kolegami z pracy. Zawsze o nas pamiętał równocześnie ciesząc się każdą chwilą, kiedy mógł być wśród swoich najbliższych – żony Stanisławy, córki Teresy z mężem i ukochanych wnuków Wojtusia i Marysi.

Dla wielu z nas, którzy pracowaliśmy z nim od początku powstania Gminy Kościelisko, a nawet dłużej, skończyła się jakaś epoka…Odszedł zawsze uśmiechnięty, radosny i życzliwy wszystkim Przyjaciel i takim właśnie Go zapamiętamy.
Wojtku - Odpoczywaj w Pokoju !

Źródło: Urząd Gminy w Kościelisku, oprac. r/
komentarze
kolega19.11.2020, 12:06
Odszedł Wspaniały, Życzliwy, Koleżeński Człowiek. Wieczny Odpoczynek racz mu dać Panie. Wyrazy szczerego współczucia dla rodziny.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl