20.11.2020, 09:20 | czytano: 1328

Teatr Witkacego zaprasza na spektakle on-line

'Drodzy Przyjaciele, Widzowie Teatru Witkacy. Tęsknimy za Wami, za wspólnymi spotkaniami, za spojrzeniami i energią po obu stronach sceny, za dreszczem emocji i serdecznymi uśmiechami naszej publiczności" - pisze zespół zakopiańskiego teatru w zaproszeniu.
"Z uwagi na to, że nie możemy zaprosić Was na razie na spektakle na Chramcówki 15 - postanowiliśmy zagościć w Waszych domach. Od 26 listopada do 12 marca będziemy prezentować biletowane spektakle on-line (transmisje w czasie rzeczywistym od 20.15!). Kupując bilet, wspieracie Teatr, pomagacie nam przetrwać!" - przypominają aktorzy.
W wirtualnym repertuarze znalazły się "Człapówki - Zakopane" (którymi rozpoczną się pokazy już 26 listopada o godzinie 20.15). Bilet w promocyjnej cenie 11 zł! na www.witkacy.tv.

Następnie:
"The Underground Man" na podstawie "Notatek z podziemia" Fiodora Dostojewskiego - premiera on-line streaming na żywo! - już 11. grudnia- bilet w cenie 33 zł

"SPISKI - Hej!" wg powieści Wojciecha Kuczoka (tradycyjnie to spektakl na Nowy Rok) 1 stycznia 2021 roku

"Rzeźnia" Sławomira Mrożka - 360 ° - 22 stycznia 2021

"Metafizyka dwugłowego cielęcia" Stanisława Ignacego Witkiewicza - 12 lutego

"Rzeźnia" Sławomira Mrożka - 26 lutego
oraz streaming najnowszej premiery "Akt przerywany czyli Teatr Nie(konsekwencji)" wg Tadeusza Różewicza -12 marca.
Dokładny harmonogram planowanych spektakli znajdziecie Państwo na stronie www.witkacy.tv.

Wszystkie spektakle rozpoczynają się o godzinie 20.15 i będą transmitowane w czasie rzeczywistym. "Chcemy w ten sposób odtworzyć atmosferę wspólnego spotkania podczas spektaklu. W przyszłości planujemy również pokazy w formie VOD, dostępne przez 24 godziny od momentu wykupienia biletu. Jako wstęp do spektakli on-line proponujemy Wam reportaże z cyklu "Bebechy Witkacego", które są publikowane w każdy piątek listopada o godzinie 18.00 na naszym kanale na Youtube, a dostępne będą przez pół roku do maja 2021. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - czytamy w zaproszeniu.


Na kanale na Youtube dostępne są również nagrania z cyklu "Witkacy wirtualny (Signum temporis)", które realizowane były w ramach programu "Kultura w sieci".

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl