23.11.2020, 11:38 | czytano: 2039

Polska Rada Turystyki rozczarowana decyzjami rządu. "Domagamy się spotkania z premierem"

Arch. Podhale24.pl
Coraz większe wzburzenie w branży turystycznej wywołują informacje płynące z rządu w sprawie dalszych ograniczeń w działalności turystycznej. Polska Rada Turystyki zarzuca wicepremierowi, że kilka dni temu uspokajał, że nastąpi odmrażanie tego sektora, a chwilę później premier ogłosił kolejne ograniczenia.
Publikujemy list Polskiej Rady Turystyki skierowany do wicepremiera Jarosława Gowina, Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii:
"Panie Premierze,
 
20.11. br., podczas XIX Posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, usłyszeliśmy zapewnienia o szeroko idącej rządowej pomocy. Uspokajał Pan przedsiębiorców, że już wkrótce wsparcie otrzymają sektory, których ograniczenia w prowadzeniu działalności gospodarczej dotknęły najboleśniej. Dostaliśmy od Pana zapewnienie, że Rząd przedstawi plan odmrażania branż na nadchodzące tygodnie.

Zaledwie dzień później, 21.11.br. premier Morawiecki ogłosił kolejne obostrzenia, które drastycznie uderzają w reprezentowane przez nas branże, odbierając szansę na jakąkolwiek pracę w pierwszym kwartale 2021 r. Nadto, w jednym z ostatnich wywiadów padły słowa dotyczące konsultacji z przedsiębiorcami z listy zamykanych działalności gospodarczych. Nikt z licznego grona organizacji gospodarczych, które reprezentujemy nie został poproszony o opinię.

Od soboty obserwujemy skalę zaskoczenia i wzburzenia wszystkich utrzymujących się z turystyki i rekreacji. Problem dotyczy już nie tylko pojedynczych działów turystyki ale obejmuje całe miasta czy regiony. Z przykrością zauważamy, że Pana zapewniania okazały się rozbieżne z tym co zostało ogłoszone.

W imieniu Polskiej Rady Turystyki, zrzeszającej ponad 3.000 podmiotów gospodarczych, zatrudniających blisko 100.000 osób, która reprezentuje dwadzieścia organizacji samorządu gospodarczego, wyrażamy ogromne rozczarowanie decyzjami rządu.
W obliczu dramatycznej sytuacji zrzeszonych przedsiębiorców oczekujemy zawieszenia podjętych przez rząd decyzji. Domagamy się niezwłocznego spotkania z udziałem Pana Premiera, w celu ustalenia programu wsparcia dla branży turystycznej i pokrewnych oraz wypracowania strategii postępowania w kwestiach dotyczących całej branży turystycznej. Prosimy o wyznaczenie dogodnej daty spotkania w możliwie najkrótszym terminie.

Z poważaniem
Polska Rada Turystyki"

oprac. r/
zobacz także
komentarze
jacyś25.11.2020, 13:47
Niech jakieś nabożeństwo zamówią u "don Staska" to się zjadom warszfskie pany ...
K.25.11.2020, 08:33
Następnym razem podhalańscy przedsiębiorcy zastanowią się dłużej nad kartą wyborczą.
Oby pamięć dopisała.
V koluna prawicy -stop24.11.2020, 20:14
No nie dziwię się jak uczestnicy rozmawiali z Gowinem V kolumną Prawicy i Gutem Mostowym , to faktycznie muszą porozmawiać z kimś z rządu , bo ci goście to tylko podszywają się pod rząd. To zrozumiałe są takie postulaty . Gowin już z PO rozwalał są dy , a teraz chce rozwalić jeszcze turystykę . Nie dziwię się . Te rozmowy powinny się odbyć najszybciej jak tylko jest to możliwe .
DrNo24.11.2020, 10:24
Próżne teraz żale, że PiS jest zły. Kiedy tutaj przed wyborami ludzie mądrze komentowali przeciwko PiS, to jak u Dudy, wszystkie Wasze argumenty były na NIE BO NIE, albo kalka z propagandy TVP! No to zatęsknijcie teraz za oszczędnym gospodarzeniem i zapasami w budżecie, doskonałymi relacjami z UE, jasnym rozdziałem państwa od kościoła, nielicznymi aferami w porównaniu z PiSem i przede wszystkim spokojem i optymizmem na przyszłość. Jarosław to wichrzyciel i szkodnik, po tych 6 latach z PiS, to nie wiem czy jest jeszcze coś co można by zepsuć bardziej? Dalej to już chyba tylko wojna domowa i rozlew krwi. Kto tych szaleńców powstrzyma?
FAŁSZYWA PANDEMIA23.11.2020, 19:47
@FIRMA
PO zaczęło rozwalać POLSKĘ
PIS rozwali to, co jeszcze zostało !!!
LEWICA + PO + PIS = JEDNO WIELKIE ZŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ludzie jak długo pozwolimy im na takie traktowanie ?!?!?
Klos23.11.2020, 18:09
Trzeba w końcu zakończyć tą ściemę z świrusem i pogonić to całe towarzystwo utrzymywane z naszych podatków.
łół23.11.2020, 14:18
Chcieliście PIS to macie , w czym problem ?
Żałuje23.11.2020, 12:36
Szczerze przyznam byłem za PIS i Duda ale zrobiłem największy błąd w życiu ze na nich zaglosowalem przyznaje żałuję pomyliłem się to była najgorsza decyzja w moim życiu ze na nich głosowałem ja moja rodzina znajomi dopiero teraz żałujemy boję się ze jest za późno...odbierają na chleb...co my zrobiliśmy że na nich głosowaliśmy wszyscy żałujemy...
dziki z afryki23.11.2020, 12:03
Nie dać się! Nie zamykać wyciągów i hoteli, kary niższe niż przychody. Oni Wam później rodziny nie wykarmią tylko przejmą majątki bo raty niezapłacone. A naszych posłów i senatora powitać solą (bez chleba) jak się tu pokażą.
Może dość już tego jazgotu23.11.2020, 12:00
Trudne chwile dla turystyki, zgoda, ale dajcie już spokój tym ciągłym pretensją. Jak przyjmiemy kolejny najazd na podhale, to znowu sszpitale nie wyrobią a i tak ledwie puszczą. Przecież co weekend jest najazd turystów na podhale, mimo zakazów. To co, same rodziny zjeżdżają do pensjonatów i członkowie zarządów z sekretarkami, bo tak można. Przecież Wam nie zależy na tych biednych, poszkodowanych ludziach, tylko atak na Rząd i Pana Morawieckiego a sami tak macie brzuchy napasione.
FIRMA23.11.2020, 11:54
Koniec PIS KONIEC PIS ta partia zniszczyła wszystko
Zobacz pełną wersję podhale24.pl