01.12.2020, 15:29 | czytano: 2206

Akcja likwidacji dzikich wysypisk na terenie gminy

Fot. Tadeusz Królczyk / Facebook
W gminie Ochotnica Dolna trwa akcja sprzątania przestrzeni publicznej w tym likwidacji dzikich wysypisk śmieci zgłoszonych przez mieszkańców.
Na terenie gminy akcję sprzątania realizuje Zakład Gospodarki Komunalnej, a na os. Romskim firma zewnętrzna, gdyż likwidacja w tym miejscu odkopanych odpadów jest w 100% finansowana ze środków w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej.
ZGK w tym czasie zlikwidowało dzikie wysypiska m. in. w os. Bliszcze, Zabaście, Gorcowe i teraz będzie likwidować w os. Rola. Prócz tego ZGK czyści zbiorniki pożarowe jak np. ten w os. Osobie oraz przycina gałęzie zagrażające bezpieczeństwu na drogach gminnych np. w os. Kłodne.

- Proszę wszystkich o zgłaszania do Urzędu Gminy lub ZGK kolejnych dzikich wysypisk śmieci. Jeśli nie zdążymy wszystkich zlikwidować tej jesieni, to dokończymy na wiosnę - mówi wójt Tadeusz Królczyk. - W przyszłym roku podnosimy limit śmieci budowlanych oddawanych za darmo z 1 do 4 m. sześć. Naprawdę nie ma żadnego usprawiedliwienia dla zaśmiecania przestrzeni publicznej - dodaje.

oprac. r/ UG Ochotnica Dolna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gość01.12.2020, 22:54
A w Gorcowym to chyba cyganów nie ma . Są za to drobne pijaczyny którym segregowanie śmieci jest na pewno obce. Ich do sprzątania zaprosić
Władek01.12.2020, 19:37
No i zaś za Cyganów będą sprzątać i to za nasze pieniądze! A może by tak Cyganie sami po sobie posprzątali? Innej roboty to chyba za dużo nie mają?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl