04.12.2020, 16:38 | czytano: 10331

Zaszczepić się na koronawirusa czy nie? Oto jest pytanie... Weź udział w sondzie Podhale24 i wypowiedz się

arch. Podhale24
W ramach ogłoszonego przez rząd narodowego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, w każdej gminie powstać ma punkt szczepień. Szczepionka dla pacjentów jest dobrowolna i bezpłatna. Czytelnicy Podhale24 są mocno podzieleni w kwestii przyjęcia nowej szczepionki.
W minionych latach chętnych do szczepienia się przeciwko grypie było niewielu. W sezonie 2019/2020 przeciw grypie zaszczepiło się nieco ponad 4% Polaków, w sezonie poprzednim 3,9%. By szczepionki - jako forma walki z chorobą zakaźna - spełniły swoją funkcję - musi być wysoka wyszczepialność, na poziomie 30-40%.
Kilka dni temu premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd zamówił już 45 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19 i dodał, że szczepienia będą darmowe, dobrowolne i dwu-dawkowe.

W komentarzach Czytelnicy są mocno podzieleni w opiniach:

"Od razu mówię - jeżeli będzie zarejestrowana szczepionka i dostępna, to się zaszczepię (nie bacząc, że spotkają mnie straszliwe NOPy:):):)
Szczepionka, chociaż bardzo obiecująca, po pierwsze nie jest jeszcze zarejestrowana przez EMA (Europejska Agencja Leków) i dopiero kiedy zostanie, będzie można zacząć ją dystrybuować. Po drugie - logistyka dla tej szczepionki będzie bardzo skomplikowana - przechowywanie w -70 stopniach od wytwórcy, przez pośrednie magazyny do dajmy na to ośrodka zdrowia w Ostrowsku czy nawet w stolicy Skalnego Podhala nie wydaje się proste do przeprowadzenia. Po trzecie - na początek, nawet dla tych, którzy będą chcieli, dawki, którymi będzie dysponował rząd, nie przekroczy 5% - więc sytuacja będzie jak w szczepionkach p/grypowych - rząd promuje szczepienia, bezszczepionkowe;) Po czwarte, najsmutniejsze, szczepionka nie będzie dostępna wcześniej niż za kilka miesięcy a do tego czasu ludzie będą nadal się zarażać i do wiosny szczepionka może nie być potrzebna tym, którzy przeżyją, a tym, którzy nie przeżyją tym bardziej..."

"Pan jako Burmistrz swoim autorytetem powinien to wytłumaczyć ludziom a nie podejmować działania których konsekwencje zdrowotne będą się ciągły miesiącami tak jak to było po sezonie letnim"

"Czy naprawdę nie słyszysz, co mówi Fauci i WHO na temat całej sytuacji ? Że szczepionka będzie tylko dodatkiem do tego, co jest aktualnie robione? Czy naprawdę nie dotarło do Ciebie to co zostało zapisane przez Fundację Rokefelera w roku 2010?"

"Nie martwcie się pieniędzmi myślcie jak przejdziecie szczepienie aby prowadzić pensjonaty Wy i pracownicy i Ukraińcy zatrudnieni wszyscy będziecie musieli się bez wyjątku zaszczepić martwcie się jak Wy zniesiecie szczepienie jak się nie zaszczepicie to nie otworzycie i ci w szarej strefie znowu wygrają zresztą oni już wygrali bo kredytów nie mają"

"tak właśnie wprowadza się powoli i systematycznie NWO, nowy porządek świata. Dla niektórych jeszcze teoria spiskowa, ale zobaczycie za jakiś czas, jak zacznie się powolne eliminowanie pieniądza z obiegu, zresztą już słyszymy, żeby wszędzie płacić kartą. Powoli przyzwyczaja się nas na pewne ograniczenia Naszej wolności, choćby lockdowny, zamykanie dyskotek, knajp i innych miejsc."

"tak, tak ziemia jest płaska, foliowa czapeczka chroni przed ufo, szczepionki zabijają, a pandemia to światowy spisek. Wasze teorie przeciwko szczepionką są szkodliwe dla społeczeństwa".

"Nie bredź, tylko pokaż jakiekolwiek fakty do tych opowieści z mchu i paproci rozsiewanych przez was, antyszczepionkowców. Powtarzacie te baśnie, ale nie macie nawet tyle oleju w głowie, żeby miały ślad po prawdopodobieństwie."

"Możecie się ze mnie teraz śmiać, ale za jakiś czas, nie znajdziecie pracy, bo nie będziecie zaszczepieni, nie będziecie mogli prowadzić auta..."
"Po co ta szczepionkę za miliardy chcą nam wcisnąć???"

"...powinniśmy się zaszczepić, to jedyny sposób na powrót do normalności"

"Ty posłuchaj tych swoich specjalistów, daj się zaszczepić, wtedy dopiero zobaczymy. Szczepionka nie chroni przed zakażeniem, zmniejsza ewentualne jego skutki. To tak samo jak ze szczepionką na grypę, co roku należy się sczepić - będziesz do końca życia uzależniony od Pfizer'a. Chcesz??"

"Ogarnijcie się ludzie, i tak już większość wirusa miała a całą pozostałą resztę i tak dopadnie. Szczepionka to tylko kolejny biznes."

"słuchajcie ekspertów - dopóki nie będzie szczepionki izolacja jest jedyna skuteczną walką z epidemia !!!"

To jedynie kilka z przykładów wpisów pod naszymi artykułami. Usystematyzujmy te opinie. Zapraszamy do dyskusji pod tym tekstem oraz do wzięcia udziału w naszej sondzie (obok) >>>

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
goral09.12.2020, 23:21
niektorzy musza sobie zrobic badanie mozgu i testy psychologiczne czy rozumieja zagrozenie jakim jest szczepionka od GATESA!!!!
Zatory09.12.2020, 18:12
@Na szczęście inni rozumieją

"Tajemnica"
Potężna tajemnica serca,
została stworzona bez serca,
chyba chodzi o Hertza.
Czyżby ,to był morderca?
nowotarżanka09.12.2020, 11:02
jak szczepionka będzie tak dostępna jak na grypę /od sierpnia chciałam się zaszczepić i w żadnej aptece nie dostałam zobaczymy jaka dostępność będzie. Czy z powinno się zrobić badania czy można się zaszczepić jeśli tak to jakie, aby szczepionka nie zaszkodziła.
Szwajcarzy przemyśleli sytuację09.12.2020, 06:49
My, jak zawsze w historii, znowu będziemy - mądrzy po szkodzie.
uwaga08.12.2020, 13:22
Powtarzajcie wszystkim!! MASOWA sterylizacja ludzkości!. Istotą tej szczepionki jest to, ze po wprowadzeniu materiału genetycznego komórki produkuje białko w naszych komórkach i dlatego nasz organizm wytwarza przeciwciała i niszczy komórki wirusowe. O to chodzi w szczepionce, tzw białka s. Problem jest w tym, ze taki kształt, taka strukturę ma równie białko w organizmie ludzkim, białko które odpowiada za tworzenie tzw trochoblastu, czyli za tworzenie łożyska, czyli możliwość zagnieżdżenia zapłodnionego jaja płodowego w macicy. W momencie kiedy pojawiają się przeciwciała przeciwko temu białku nie dochodzi do rozwoju ciąży, czyli jest to działanie które powoduje bezpłodność. W ulotce jak byk jest napisane, ze nie wiadomo czy szczepionka ma wpływ na płodność, bo tego nie zbadano, ponieważ badania zostały skrócone! Dalej. Nie ukończono badan toksyczności reprodukcyjnej zwierząt, wiec nawet na zwierzętach nie przebadano tego aspektu niepożądanego działania szczepionki!
Na szczęście inni rozumieją08.12.2020, 09:55
@ Zatory
Dzisiaj to nic odkrywczego.
Do swojej drugiej myśli Einstein powinien był jeszcze dodać: "i będzie ono wykorzystywane do zdobycia nad nim władzy przez szubrawców, ludzi złych, chcących je samo zniszczyć" (patrz demokracja).
Zatory08.12.2020, 03:48
PasterzPPP17:17, 4 grudnia 2020
Akurat górale to lud wyjątkowo ciemny i jego opinia jest ostatnią która mnie obchodzi

Bardzo pomocny komentarz. Jednak się nie zgodzę ale proponuję przeczytać cytaty Alberta Einsteina.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. "

"Obawiam się dnia, kiedy technologia weźmie górę nad stosunkami międzyludzkimi. Świat będzie miał pokolenie idiotów"
antycovidian07.12.2020, 22:35
@Ja tylko przejazdem
Szkoda, że moja poprzednia wypowiedź nie została opublikowana, niemniej widzę, że opanowałeś pozyskiwanie wiadomości z wikipedii, czyli - witaj w klubie. Bzdury jakie piszesz na temat amantadyny - chłopie, tego się czytać nie da. Dzień, w którym byś nie straszył ludzi wyimaginowanymi teoriami, jest dniem straconym. Aby Ci rozjaśnić trochę zwoje mózgowe wklejam wypowiedź dr.Bodnara, jakże odmienna od Twojej pseudoteorii.
"?Zastosowanie amantadyny w medycynie i COVID-19
?Amantadyna i jej pochodne są jedynymi dostępnymi lekami (do tej pory), które bezpośrednio oddziałują na inaktywację wirusa SARS-CoV-2, prawdopodobnie zmieniając mu środowisko rozwoju z kwaśnego na zasadowe. A także potencjalnie mają wiele innych mechanizmów działania, w tym prawdopodobnie jeszcze niezbadane. (1,2,3)
?Amantadyna ma obecnie wiele zastosowań. Analizując wszelkie opracowania z dziedziny neurologii o działaniu amantadyny na układ nerwowy w takich chorobach jak: udary, urazy mózgu, czy ciężkie uszkodzenia mózgu ? amantadyna jest najbardziej skuteczna. Jest stosowana na oddziałach neurologicznych, bo działa regenerująco na komórki mózgowe. Według badań, ?89% pacjentów stosujących amantadynę uzyskało poprawę stanu zdrowia, w tym 54% uzyskało znaczną poprawę. (4,5,6,7) Zmniejsza też obrzęk i odczyn zapalny, a badania efektów ubocznych amantadyny porównuje się z poziomem placebo ? czyli są bliskie zeru. (4,6)
?Z własnych obserwacji ? u pacjentów chorych na COVID-19 ? leczenie amantadyną powoduje cofanie się zmian zapalnych i regenerację w płucach. Jest znacznie lepsza i szybsza niż u pacjentów nieleczonych amantadyną. Całe leczenie ulega znacznemu skróceniu. Na przykład: gdy porównujemy pacjentów szpitalnych, którzy na własną odpowiedzialność przyjmowali amantadynę, w stosunku do pacjentów, którzy jej nie zażywali ? szybciej opuszczali szpital, ich stan w trakcie wypisu często jest o wiele lepszy (dane pacjentów możliwe do wglądu).
?U niektórych pacjentów po przechorowaniu COVID-19 nieleczonych amantadyną, nawet po kilku tygodniach występują zmiany osłuchowe w płucach. Podanie antybiotyków wraz z amantadyną nawet po tym czasie dają bardzo dobre efekty terapeutyczne (dane medyczne dostępne do wglądu).
?Z ostatnich publikacji angielskich, u pacjentów po przechorowaniu COVID-19, po ponad 2 miesiącach stwierdzono, że 78%? osób przeszło zapalenie mięśnia sercowego. Aż u 60% stwierdzono, że mają jeszcze czynne zapalenie mięśnia sercowego. Niezależnie od tego, czy byli leczeni w domu, czy w szpitalu. (8,9,10)
?Z własnej obserwacji mogę stwierdzić, że pacjenci, którzy otrzymywali amantadynę, proces ich rekonwalescencji i wzrostu tolerancji na wysiłek jest szybszy. Mimo wszystko nie zalecam w ciągu 2-3 miesięcy nadmiernego wysiłku. Również z doświadczeń własnych i obserwacji, pacjenci otrzymujący amantadynę mają zmniejszone objawy bólowe w klatce piersiowej.
?Nie jestem klinicystą, aby opisywać mechanizmy działania amantadyny. Wspominałem wcześniej, że pewnie ma jeszcze kilka punktów uchwytu w komórkach, części prawdopodobnie jeszcze nie znamy. Na część odpowiedzi może już dzisiaj udzielić neurologia.
?Nasuwają mi się wnioski, że amantadyna działa tak samo skutecznie na inne komórki jak na układ nerwowy. Zmniejsza odczyn zapalny i obrzęk w komórkach (np. płucnych, czy sercowych) zwiększa regenerację i ogranicza ich odczynowość, co wydatnie może zmniejszyć lub złagodzić ilość powikłań po COVID-19.
?Amantadyna jest lekiem bardzo skutecznym w leczeniu COVID-19 a równocześnie się sprawdza w zmniejszeniu uszkodzeń w wielu narządach. Wzywam do badań i natychmiastowego wpisania amantadyny w schematy leczenia COVID-19 jako głównego i jedynego leku przyczynowego (do tej pory), który działa bezpośrednio na wirusa SARS-CoV-2, a jednocześnie jest niezwykle przydatnym lekiem w leczeniu objawowym.
????Zachęcamy do komentowania i udostępnienia.????
Źródła i artykuły naukowe dostępne w komentarzu."
Źródła dostępne na fb Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl

antycovidian, miej Pan litość i nie wklejaj linków. Teraz już wiadomo dlaczego "poprzednia wypowiedź nie została opublikowana". Moderator.
Na szczęście inni rozumieją07.12.2020, 21:37
@ Ja tylko przejazdem
Swoją fantazją bijesz na głowę każdą "papugę"
Zatory07.12.2020, 20:33
Na przeziębienie i grypę polecam czosnek :))
Zatory07.12.2020, 20:16
Najpierw to chciał bym poznać skład tej szczepionki i dlaczego musi być przechowywana w -70°C
Ja tylko przejazdem07.12.2020, 13:04
@antycovidian

weź ty sobie, chłopino, pobierz ze stron URPL jakiś ChPL (jeżeli wiesz, co oznacza ten skrót, jeżeli nie to na w Wikipedii znajdziesz) produktu zawierającego amantadynę i przestudiuj dokładnie zanim uzewnętrznisz kolejne swoje "mnndrości" typu, że "Amantadynę zażywa się pod ścisłą kontrolą lekarską i w takich dawkach, że nie powodują opisanych przez Ciebie objawów"
Otóż zabrakło w twojej mundrości słówka "ZWYKLE" - zwykle rzeczywiście nie wywołują takich objawów, ale w zależności od objawów niepożądanych występują one CZĘSTO lub RZADKO lub SPORADYCZNIE, ZA TO BEZ WZGLĘDU NA ZASTOSOWANĄ DAWKĘ LEKU.

A to co ty tam bredzisz, o kroplach na katar - to objawy po przedawkowaniu, a nie objawy niepożądana w dawkach zwykłych
Objawy przedawkowania amantadyny to nudności, wymioty, nadpobudliwość, drżenia, ataksja, niewyraźnym widzenie, letargi, depresja, zaburzenia mowy i drgawki mózgowe,a nawet ciężka arytmia serca)
Jesteś w stanie teraz zrozumieć tę różnicę miedzy objawami niepożądanymi a objawami przedawkowania?

A to oczywiście nie zmienia faktu, że nie ma sensu stosowanie jakiegokolwiek leku ,na nieistniejąca chorobą za jaką ty uważasz covid 19 - nieprawdaż?:):):)

Mało tego - podawanie amantadyny chorym na covid-19 jest obecnie niczym innym jak EKSPERYMENTEM MEDYCZNYM i to podejrzewam, że bez pisemnej świadomej zgody pacjenta (poczytaj sobie w wikipedii na temat badań klinicznych i formularza świadomej zgody, na pewno coś znajdziesz).
Powiem ci, jak skończy się ta historia. Za miesiąc, dwa, rok czy pięć, pacjenci tego doktora z Jasła, którzy teraz mu dziękują, trafią na jakiegoś cwanego "papugę", który im wyjaśni, że zostali takiemu eksperymentowi poddani i stąd ich rożnego rodzaju niepowodzenia życiowe. Więc powinni zażądać od doktora odszkodowania, żeby sobie chociaż trochę gotówką z odszkodowania te niepowodzenia zrekompensować. I chociaż nie wątpię, że pan doktor chce dobrze, to dostanie "po łbie" od tych, którzy teraz tak strasznie mu dziękują za przepisywanie im amantadny w infekcji covid19, bo każdy są badając sprawę, stwierdzi, że nie faktycznie, to był nieuprawniony eksperyment medyczny.
prostota skomplikowana07.12.2020, 12:38
@ wniosek prosty
A może, im niższe wykształcenie, tym - wnioski prostsze
wniosek prosty07.12.2020, 10:34
czym nizsze wyksztalcenie - tym wyzsza odwaga covidowa ;)
PAL07.12.2020, 10:25
Czy szczepionka na Covid-19 powoduje bezpłodność? Czy to niebezpieczne? Dr Sienkiewicz yutube
nie ruszajcie węża w kępie07.12.2020, 08:32
Chyba nie za bardzo zdają sobie sprawę rządzący jakim narodem jesteśmy. Nie stłamsiły nas zabory, hitler, stalin, komunizm. A panowie Morawiecki i Niedzielski mają plan aby co miesiąc poczynając od przełomu stycznia i lutego 2021 szczepić po milion Polaków...Wiadomo są osoby, które histerycznie reagują na covida i się zaszczepią i ok, ale generalnie jest to mniejszość społeczeństwa. Jak ludziom zaczną odbierać możliwość pracy, podróży, dzieciom nauki, bo będą niezaszczepione, to protesty kobiet swoją skalą i zasięgiem to będzie pikuś co się stanie w Polsce, a rządzący będą zwiewać z kraju, a kto należał do Pisu to będzie się do tego nie przyznawał.
Maja07.12.2020, 00:32
Bardziej boję się tej dziwnej szczepionki niż wirusa!!! Ludzie otwórzcie oczy!! Bo dzieją się straszne rzeczy a będzie jeszcze gorzej jak nie wstaniemy i się nie sprzeciwimy zniewolą nas!!!!
goral06.12.2020, 22:33
szczepcie sie madrale i poczekamy na skutki uboczne . ....
antycovidian06.12.2020, 22:19
@Ja tylko przejazdem
"A skoro covid 19 jest niegroźny (jeżeli wo ogóle istnieje), to po co podawać taki groźny lek jak amantadyna, który miedzy innymi wywołuje psychozy i inne zaburzenia psychyczne, mioklonie, zaburzenia funkcji wątroby czy nawet niewydolność serca??? I który z całą pewnoscią nie leczy żadnych "chorób towarzyszacych" (z wyjątkiem ch. Parkindowa, w której amantadyna jest stosowana)."

Skoro covid19 jest niegroźny, to po co szczepić groźną szczepionką (p/covid-19) gdzie NIKT ZA POWSTAŁE NOP-y NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI - ani lekarz, który kwalifikuje do szczepienia, ani producenci szczepionek ani rząd - pomimo, że "twierdzi, że szczepionka jest bezpieczna" - gdy nikt nie wie jaka może wystąpić reakcja szczepionki z innymi lekami, bo TAKICH BADAŃ NIE PRZEPROWADZONO !!!
Amantadynę zażywa się pod ścisłą kontrolą lekarską i w takich dawkach, że nie powodują opisanych przez Ciebie objawów.
Zwykłe krople na katar, które można kupić w każdej aptece bez recepty, też pobudzają i wywołują psychozę (dlatego można kupić tylko 1 opakowanie) - ba na wiosnę w "Biedronce" oficjalnie można kupić ile się chce, torebek z nasionkami do wysiewu, których działanie po zjedzeniu też powoduje pobudzenie - psychozę - działają jak narkotyk. Jak się ma Twoje straszenie do powyższego miszczu ???
alik06.12.2020, 20:58
Czytam komentarze i stwierdzam, że WSZYSTKIE szczepienia są zbędne, a większość to same - profesor zwyczajny.
Na szczęście inni rozumieją06.12.2020, 20:29
Wiesz co? Ty sam masz jakąś "dezintegrację umysłową".
O umieralności na covid "trąbią" rządzący. Covid "pomaga" umierać chorym na choroby współistniejące, a ci w statystyce są ujmowani jako zmarli na covid. Z powodu samego cowida umieralność wynosi 1%. Amantadyna mogłaby ich uratować. To lekarstwo przede wszystkim ma ratować przed powikłaniami po przebyciu choroby u tych którym śmierć nie grozi.

Nie wiem skąd masz wiadomości o tym leku. Wyraźnie chodzi ci o to, by ludzie bardziej się bali lekarstwa niż choroby.
W przeciwieństwie do szczepionki o tym leku jest wiadomo właściwie wszystko. To szczepionki trzeba się bać.
Nie wiem czy objawy zażywania tego leku są mu przynależne, ale takie objawy wywołuje wiele innych stosowanych dziś lekarstw.
Piszesz bzdury!
Ja tylko przejazdem06.12.2020, 19:06
To musi być jakaś kompletna dezintegracja umysłowa, żeby się oburzać, że lekarze nie podają chorym na COVID-19 jakiegoś tak specyfiku, powołując się na to, że bez tego specyfiku pacjenci umierają na covid i jednocześnie twierdzić w co drugim komentarzu, że ci, którzy umarli "na covid", to wcale nie umarli na covid ale wyłącznie na jakieś inne choroby towarzyszące, a covid lekarze "dopisują".
A skoro covid 19 jest niegroźny (jeżeli wo ogóle istnieje), to po co podawać taki groźny lek jak amantadyna, który miedzy innymi wywołuje psychozy i inne zaburzenia psychyczne, mioklonie, zaburzenia funkcji wątroby czy nawet niewydolność serca??? I który z całą pewnoscią nie leczy żadnych "chorób towarzyszacych" (z wyjątkiem ch. Parkindowa, w której amantadyna jest stosowana).
Szlag może człowieka trafić, nie covid06.12.2020, 18:44
@ antykovidian
Obejrzałem ten filmik i oceniam to jak w nicku. Dłużej nie może tak być.
ciekawski06.12.2020, 05:47
Szczepionka p/covid-19 to nic innego jak GMO dla ludzi. Po to powstały tymczasowe szpitale, by zaszczepionych tą szczepionką ludzi u których wystąpi NOP -za którego NIKT NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI, odizolować od społeczeństwa i "ukręcić sprawie łeb"
Wytrwamy05.12.2020, 20:45
@patriota
Jest szansa na powstanie partii PATRIOTÓW.
Odwaga znowu będzie w cenie.
antycovidian05.12.2020, 20:32
Wujek YouTube (za wyjątkiem wiadomo kogo) poleca - wpisz :

PILNE! Ile osób musi umrzeć? Podawanie leku AMANTADYNY chorym na Covid zabronione! Dr W. Bodnar!
patriota05.12.2020, 19:51
Zapewnienia premiera Morawieckiego o dobrowolności szczepień na COVID-19 miały wyjątkowo krótki żywot. Już w ostatni piątek minister Niedzielski zdradził na konferencji prasowej, jaki jest rządowy plan - wybrane obostrzenia będą zdejmowane dla osób zaszczepionych, a utrzymane w mocy dla tych, którzy szczepienia odmówią. O które obostrzenia może chodzić? Nie wiadomo. Możemy się domyślać, że chodzi o zakaz podróżowania - w końcu już kilka dni temu premier Słowacji ogłosił, że taka możliwość jest dyskutowana nawet na poziomie unijnym. Co poza tym? Zakaz wstępu do urzędów, sklepów, obiektów sportowych lub kulturalnych? Nakaz noszenia maseczek dla tych, którzy nie mają przy sobie zaświadczenia o szczepieniu? Przekonamy się pewnie niedługo. Zwolennicy masowego szczepienia na COVID zaraz mnie pewnie zaatakują, że przecież nikt nie będzie szczepiony pod fizycznym przymusem, więc premier nie skłamał obiecując "dobrowolność". Tylko co to za dobrowolność, kiedy odmowa szczepienia będzie oznaczała funkcjonowanie w niekończącym się, osobistym lockdownie? Spójrzmy prawdzie w oczy. W wielu wypadkach przymus fizyczny zostanie po prostu zastąpiony przymusem ekonomicznym - bo chociażby podróże służbowe są od wielu osób wymagane w pracy. Wybór dla nich będzie następujący: albo zaszczepić się, albo zwolnić z pracy i zmierzyć z bezrobociem w warunkach post-epidemicznego kryzysu. A czy ta szczepionka jest bezpieczna dla zdrowia? Kilka dni temu brytyjski rząd opublikował ulotkę szczepionki Pfizer-BioNTech. Wynika z niej, że badania kliniczne trwały zaledwie kilka miesięcy (podczas gdy standardem dla normalnych, bezpiecznych szczepionek jest 10 lat badań i obserwacji). W ogóle nie zbadano interakcji szczepionki z innymi lekami. Czyli krótko mówiąc: nie wiemy, czy szczepionka jest bezpieczna, bo nikt tego rzetelnie nie zbadał. Czy rządowe plany da się powstrzymać? Tak, da się. Jest tylko jeden powód, dla którego szczepienia nie będą aplikowane pod fizycznym przymusem - Morawiecki po prostu wie, że Polacy by się wściekli, gdyby spróbował to zrobić. Jeżeli rząd zobaczy masowy sprzeciw wobec planów "karania" za odmowę szczepienia - ugną się i wycofają. Do tego trzeba jednak, żeby Polacy wiedzieli, co szykuje im rząd.
nn05.12.2020, 19:50
@Zainteresowany. Są różne rozdzaje koronawirusów. Koronawirus to taka grupa wirusów, pewien rodzaj wirusa. I nie, nie było wcześniej, w 2009 roku jak twierdzisz, wirusa sars cov-2. Były inne koronawirusy, ale nie ten.
Wielki Reset nadchodzi05.12.2020, 18:49
Zauważyłem, że wraz ze wzrostem popularności propagowanego tu filmiku na you tube (prawie 100 000 wyświetleń), powstaje problem z jego odszukaniem.

Aby go odszukać, należy wpisać cały tytuł:
Wielki Reset nadchodzi! Totalne zniewolenie przez NWO i "nową normalność"?
Optymista05.12.2020, 16:20
@alik
Zobaczymy ilu będzie analfabetów a hotele, pensjonaty i przewoźnicy będą mieli to gdzieś bo liczy się klient, a nie twoje myślenie.
Seniorzy ratujcie się!05.12.2020, 15:35
Odnosimy sie do danych z ulotki, nie do obiecanek ministrow. Ten specyfik to COVID-19 mRNA Vaccine BNT162b2 . Jest tam wyraźna informacja, iż ten produkt nie został zbadany pod względem interakcji z innymi lekami jak również pod względem bezpłodności jak równiez nie zaleca sie zachodzenia w ciąze jakis czas po jej wstrzyknieciu. Na czym zatem polega zaufanie do ministrów, biologów i medyków skoro oni nie ufają nawet własnym badaniom i nie potrafili badaniami naukowymi zabezpieczyć ludzkości przed skutkami ubocznymi wobec wszystkich tych, którzy zażywają leki (90% ludzi?) oraz wobec osób, ktore w przyszłosci chcą mieć dzieci (średnio wszyscy do 45 roku życia). Zapewne zwolennicy przymusu szprycowania wiedzą co również znajduje się w składzie szczepionki proponowanej anglikom: ChAdOx1 nCoV-19 . W ulotce szczepionki jest wyraźnie napisane , że chodzi o tzw rekombinację DNA, a głownym elementem szczepionki jest MRC-5 ( Medical Research Council cell szczep 5). Jest to diploidalna linia hodowli komórek składająca się z fibroblastów, pierwotnie uzyskanych z tkanki płucnej 14-tygodniowego abortowanego płodu płci męskiej rasy kaukaskiej. Mamy zatem 2 propozycje szczepionek: Geny abortowanych płodów chłopczyków rasy kaukaskiej wstrzyknięte np. czarnoskórym dziewczynkom lub szczepionka dla Polakow gdzie jest brak danych w przypadku płodności i interrakcji z lekami np wszystkich seniorow w polsce (99,9%seniorów) - i to mają byc propozycje profilaktyki zdrowia ? Wszystkim patriotom polecam zapoznać się z Konstytucją 3 RP gdzie jest przynajmniej 10 artykułów mówiących m.in: o zakazie przeprowadzania eksperymentów naukowych i medycznych na człowieku,
ludobójstwie jako przestepstwa, ktore nigdy nie ulega przedawnieniu,
konstytucji RP jako najwyższego prawa RP,
naruszenie wolnosci - nie można zmuszać do tego czego prawo nie nakazuje,
zakaz stosowania kar cielesnych,
o przeprowadzaniu referendów narodowych w waznych sprawach,
prawa wolnosci czlowieka mozna ograniczac tylko na podst art 228
humanitarne traktowanie nawet w stanach wyjatkowych /wojennych. Zadanie domowe dla wszystkich medykow, sluzb ktorzy beda uczestniczyc w procedurze szczepien! 1. zapoznac się z treścią KONSTYTUCJI RP, 2. przeczytać ulotki szczepionek wprowadzonych do Europy i odnieść się do składu jak i skutków utraty życia, zdrowia i płodności w przypadku nieprzebadanych jej interrakcji z lekami i mechanizmami zapłodnienia. 3. Wytłumaczyć pacjentom dlaczego szczepionka Vaccine BNT162b2 musi byc przechowywana w temp -80stopni.?? podczas kiedy nigdy żadna inna szczepionka nie potrzebowala tak spektakularnego chlodzenia??? Myślenie nie boli ale niektórych przeraża. prawda?
alik05.12.2020, 13:18
Jeżeli będzie szczepionka to pierwszy się zaszczepię.
Kto będzie chciał wyjechać z kraju będzie musiał posiadać zaświadczenie, że jest zaszczepiony. Podejrzewam, że w kraju szkoły, hotele, przewoźnicy również tego będą wymagać.
prawnik05.12.2020, 11:40
Ja jestem zaszczepiony i spirytusem i się mam dobrze mały kac i po za tym jest fajowo . Radze tak się zaszczepiać a grypa minie jak się patrzy .
trzeźwo myślący05.12.2020, 11:22
w dzisiejszym artykule na jednym z portali: "szef resortu, mówiąc o benefitach dla tych Polaków, którzy zdecydują się zaszczepić przeciw koronawirusowi, przyznał, że będzie lista obostrzeń, której takie osoby nie będą musiały przestrzegać." Rozumiecie - zaczyna się straszny ucisk, o którym mowa w Ewangelii. A mówili z PISu o wstawaniu z kolan... a gadają tak jak wszędzie. Za 500 zł nas mają...
antycovidian05.12.2020, 07:50
Polecam wujka YouTube - wpisz :
PILNE! STAŁO SIĘ! Grzegorz Braun DONOSI na Morawieckiego? "Moi Prawnicy Szykują Zawiadomienie!"
Smok04.12.2020, 23:13
Ta ankieta powinna być na głównej. I dużymi literami wynik podawany na okrągło. Żeby w końcu myślenie zacząć.
Jasne04.12.2020, 22:35
Szczepionka czyli zgonie ze słownikiem języka polskiego PWN to preparat biologiczny z oczyszczonej zawiesiny zabitych lub unieszkodliwionych bakterii, przeznaczonej do szczepień ochronnych lub leczniczych.
Ze "szczepionek" na covid tylko preparat którego rząd nie kupił spełnia te defincję, ten który rząd kupił to modyfikator DNA a nie sczepionka.
Także to pytanie nie powinno być czy przyjmiesz szczepionkę, ale jeżeli tak to którą.
Cała rodzina04.12.2020, 22:25
Absolutnie się nie szczepimy
Władek04.12.2020, 22:24
Niech się szczepią ci miliarderzy pierwszy Bill Gates itp. Nie mówiąc o Morawieckim
Hania04.12.2020, 22:22
Filmik na you tube .Wielki reset nadchodzi !!!!!!
igła04.12.2020, 22:22
Ja poczekam aż testy na ludziach się skończą czyli za dwa lata.Tyle przynajmniej trwa testowanie szczepionki.
Zagłębiony04.12.2020, 22:21
Szczepionka to nano genetyczna trucizna ,która osłabi komórki ,młodzież będzie coraz krócej żyć ,a komórki rakowe będą nas niszczyć ,kto bardziej się zainteresuje to się dowie .Billowi Gatesowi nie chodzi tylko o kasę bo to miliarder ,bardziej chodzi o zmniejszenie populacji i kierowanie nami .To są dane już nie hipotezy
katar bezobjawowy :)))04.12.2020, 22:09
@Góralka.Zwykłą grypę mieliście jak dawniej tylko teraz modną,medialną, ,,nowoczesną,,.
Zainteresowany04.12.2020, 21:38
Wie ktos z Was o tym, ze PRZEZIEBIENIE jest wywolywane m. In w 10-15% przez koronowirusa? Rinovirusa, wirusa RSV, wirusa paragrypy i wiele innych? Wiecie ze wirus koronowirusa byl juz znany w 2009 roku? (Swoja droga nie zdziwie sie, jak za rok "modny" Bedzie ktorys z innych wirusow powodujacych przeziebienie). I zdaje sobie ktos z tego, ze wirys mutuje? Tzn ze jak ktos zaszczepi sie tej zimy na Covid to za rok najprawdopodobniej zachoruje jeszcze raz, na zmutowanego Covida? Czyli bedziecie sie szczepic co roku? Ten wirus bedzie z nami tak samo jak grypa... Moze moje rozumowanie jest bledne, ale nawet grypa moze zmiesc z ziemi mniej odpornego czlowieka... Po za tym.. Jak to ktos wspomnial... Czemu nie obiora za to odpowiedzialnosci lekarze, koncerny, ani nikt kto "zleca"?? Dlaczego DlugoPiS odrazu stwierdzil, ze on sie nie zaszczepi? Dlaczego byla nagonka, ze szczepienia beda obowiazkowe, a po liscie lekarzy, ze szczepionka zwieksza odpornosc na Covid, ale zmniejsza na inne choroby , stwierdzili ze szczepienie jest jednak dobrowolne? Cos mi to bardzo smierdzi....
Słuchacz04.12.2020, 21:27
Ludzie oglądnijcie sobie na you tube - WIELKI RESET ,dużo się dowiecie !!!!!!!!!!!!!
mistrz patelni04.12.2020, 21:24
@PasterzPPP
Ciebie pewno Martunia oświeciła,powinszować strzału pioruna...
Osiol04.12.2020, 21:16
Wszystkich zaszczepia na początku chętnych później mniej chętnych a później opornych na tych ostatnich zadziała presja tych co już zaszczepieni to tak jak z innowiercami większość ich nienawidzi ale mam pocieszenie stwórca czeka i życie wieczne czeka no chyba że wierzący niewierzą a druga szansa że śmiertelność wśród osób z obniżona odpornością 65plus będzie duża....... Ciekawe czy Ci z genem sefardyjskim się będą szczepić pewnie nie zaszczepia cała populacje a siebie nie no ew jechowym zostać.....
Taka jedna04.12.2020, 21:05
Nie zaszczepię się. Podczas "epidemii" świńskiej grypy w 2009 roku w Szwecji zaszczepiono większość obywateli i po jakimś czasie okazało się, że u tysięcy ludzi ta szczepionka wywołała nieuleczalną chorobę jaką jest narkolepsja. Ofiarami tych powikłań są przede wszystkim dzieci oraz młodzież. Szczepionka, która powstała w tak krótkim czasie NIE MOŻE być dokładnie przebadana pod kątem ewentualnych przyszłych niepożądanych odczynów poszczepiennych.
baciok@04.12.2020, 21:05
Minister Dworczyk mówił że Ci co się zaszczepią dostaną benefity.
Skoro ta szczepionka taka dobra to po co benefity.
Cos testują na szeroką skalę.
Nie jestem antyszczepionkowcem ale tu sprawa śmiedzi !!!!!!!!!!!!!!
Góralka04.12.2020, 20:52
Ja się szczepic nie będę ani moja rodzina. Przeszliśmy covida z lekkimi objawami. Mamy przeciwciała wyniki z laboratorium. Tak samo moi znajomi - zrobili badania i też mają dowód że przechorowali. Jesteśmy ozdrowiencami. Więc jeśli ok. 80 % osób przechodzi bezobjawowo lub skąpaobjawowo to pytam się po co szczepienia ? Zwłaszcza ozdrowiencow! Zbadajcie się na przeciwciała covid , jeśli przechorowaliscie koronawirusa to trzeba się dobrze zastanowić nad szczepieniem.
nieśmiertelna grypa04.12.2020, 20:37
Dostaniecie w tyłek panikarze placebo z płynów fizjologicznych resztę psycho zrobi.
ppf04.12.2020, 19:54
Polecam

Przetłumaczyliśmy ulotkę szczepionki kowidowej. Szok! Yutube
Wyrocznia04.12.2020, 19:49
Do sapiens(nie homo) - Z tym Putinem to poleciałeś grubo, tylko logiki w tym żadnej. Właśnie na tym polega propaganda medialna żebyś myślał, że przeciwników szczepień jest mało, a później zdziwiony jesteś, że w komentarzach internetowych jest inaczej. Zrozum jeszcze jedno, że ludzie nie są przeciwnikami jako takich szczepień, ale nie ufają firmom, które te szczepionki wprowadzają na rynek. Brak zaufania jest w tym przypadku jak najbardziej uzasadniony. Ludzkość zeszła na psy, każdy każdego próbuje oszukać, firmy farmaceutyczne żerują na ludziach jak pasożyty, do jedzenia dodaje się różne świństwa żeby wydłużyć termin ważności. Takich przypadków można mnożyć i tylko głupiec ufa bezgranicznie firmie, która nieoczekiwanie szybko oznajmia, że ma szczepionkę na wirusa. Do tego dochodzą kwestie braku odpowiedzialności za skutki poszczepienne. Ludzie nie tylko mogą mieć wątpliwości ale wręcz powinni je mieć!
AGNOSTIC FRONT NY04.12.2020, 19:47
Ja pokazuje gest Kozakiewicza wobec szczepionki...niech zaszczepia sie pierwsi politycy.Zobacze po roku efekty i osadze czy mialem racje nie biorac jej.
Jarek z Żoliborza04.12.2020, 19:44
PasterzPPP to po ***j się wypowiadasz i czytasz taki portal sam jesteś ciemny a szczepić się na pewno nie
WKUR***NY!04.12.2020, 19:40
poszukajcie sobie tłumaczenia ulotki od szczepionki, jest dostępna, następnie życzę Wam powodzenia :)

po za tym, dlaczego z odpowiedzialności na wypadek powikłań nagle zwolnieni są lekarze i producent szczepionki?

powodzenia :)
tryjont od budzinow04.12.2020, 19:38
ja i babka 94 lat sie szczepimy!!! tryjont od budzinow ze skoczykow!!
sapiens04.12.2020, 19:17
To ciekawe że tylko kilka procent Polaków to antyszczepionkowcy a tutaj (i na innych forach internetowych) jest ich wysyp! Dlaczego jest ich taka nadreprezentacja?! Trolle putinowskie sieją anarchię czy co? W każdym razie po raz kolejny potwierdza się spostrzeżenie że internet pokazuje ilu jest idiotów na świecie!
życie04.12.2020, 18:57
Ja podchodzę sceptycznie do szczepionek. Generalnie rzadko choruję. Raz dałam się namówić na szczepionkę przeciw grypie i to był ostatni raz, po tej szczepionce dostałam takiej grypy jakiej nigdy wcześniej nie miałam, nawet do kibla ciężko było dojść. to było ze 20 lat temu, od tamtej pory już nie eksperymentuję i mimo, że pracuję z ludźmi więcej na grypę nie chorowałam. Może mój organizm jest jakiś inny, ale ja niestety za szczepionkę podziękuję.
bronek od skoczykow04.12.2020, 18:55
szczypac sie !!!to pisze bronek od skoczykow!!!
Adrian.szymek9204.12.2020, 18:47
Ale ... szczepcię się resztę dajcie znać jak się czujecie po paru latach
nie lubie takich szczepionek04.12.2020, 18:16
nie będę się szczepił ponieważ nie chce nie interesuje mnie to.
Optymista04.12.2020, 18:08
22,5 miliona Polaków jest planowana do zaszczepienia. Odejmując od całości kobiety w ciąży, karmiące matki, planujące potomstwa, dzieci, chorych dla których to szczepienie jest zagrożeniem, polonie na emigracji lub przebywającą za granicą z podwójnym obywatelstwem, to zostaje populacja mniejsza niż planowana ilość 22,5 miliona. Więc albo pieniądze w błoto jak do tej pory albo będą robili łapankę. Ja dobrowolnie swojej skóry nie oddam a szczepionkę bardzo chętnie.
jaga204.12.2020, 18:02
Ja się zaszczepię bo strasznie boję się chorób w dodatku takich jak Covid , gdybym miala leżeć pod czymś takim jak respirator to już mi duszno
baciok@04.12.2020, 18:02
Nie szczepię się.
Tylko mam podobne obawy jak nick ff
Wielki Reset nadchodzi04.12.2020, 17:47
Człowieku! Masz jedno życie i jedno zdrowie. To pierwsze bez drugiego nie daje radości. Chcąc wzmocnić to drugie możesz stracić pierwsze.

We wszystkim jednak potrzebny trzeci element - rozum.

Jeżeli masz jeszcze choć jedną nie zainfekowaną propagandą covidową szarą komórkę i ma ona akurat dyżur w twoim mózgu, to obejrzyj na you tube filmik - Wielki Reset nadchodzi.

Możesz uwierzyć, bądź nie, ale obejrzyj, byś pamiętał, że go widziałeś.
Marcin04.12.2020, 17:46
To sobie wygoolujcie co szczepionki których głównym sponsorem był Gates zrobiły w Afryce ilu ludzi umarło,to samo w Indiach jaki tam chcieli zrobić eksperyment medyczny, nie skorumpowani lekarze odradzają szczepionki,to jest zwykle ludobójstwo na masową skalę i kiedyś to wyjdzie wszystko,a pozatym jakby te szczepionki były na tą śmieszną grypke na którą umieralność jest na poziomie 0,02% czyli mniej niż grypa a tak poza tym ktoś by za skutki uboczne wziął odpowiedzialność a nie bierze jej nikt,szczepisz się na własne ryzyko nie wiadomo czym ponieważ nie zostały podane żadne dane na temat tego dobrodziejstwa,kto chce niech się szczepi mogę mu nawet oddać swoją i mojej rodziny,tyle chciałem powiedzieć.
ff04.12.2020, 17:31
Dobrowolna, ale tylko z nazwy.
Będziesz chciał iść zatrudnić się na państwowej posadzie, to tylko ze szczepieniem. Będziesz chciał posłać dziecko do szkoły, to tylko ze szczepieniem.
PasterzPPP04.12.2020, 17:17
Akurat górale to lud wyjątkowo ciemny i jego opinia jest ostatnią która mnie obchodzi
Szczepcio04.12.2020, 16:56
Ale fajnie. Tylko 25% chce się zaszczepić. To może dla nas wystarczy szczepionek? ????
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl