24.12.2020, 15:06 | czytano: 1783

"Milusioki" świątecznie (video)

NOWY TARG. Mimo ograniczonych możliwości działania z powodu wciąż trwającej epidemii koronawirusa, „Milusiokom” udało się nagrać kolędę dla swych bliskich, przyjaciół, sympatyków.
Z góralskimi życzeniami pospieszył ambasador placówki - Władziu Basiorka. Do swojego śpiewania młodzi i mali artyści dołączają życzenia świąteczne i noworoczne: Abyśmy się wszyscy spotkali w dobrym zdrowiu i już w lepszych czasach, wolnych od wszelkich zagrożeń i niebezpieczeństw. Do Siego Roku!

„Milusioki” to grupa regionalna działająca od 2008 roku w Zespole Placówek Szkolno- Wychowawczo Opiekuńczych ( Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy) w Nowym Targu. W zespole realizują swe artystyczne pasje dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, w przedziale od przedszkola do Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Obecnie grupa liczy około 40 tancerzy i śpiewaków oraz ponad 20 absolwentów, którzy wpierają nas podczas występów, koncertów. Z okazji swojego 10-lecia „Milusioki” wydały płytę „Milusiokowe Radości”, na której przy wsparciu znanych muzyków i solistów ludowych, prezentują swój dorobek artystyczny. „Milusioki” mają na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, zdobytych na festiwalach ogólnopolskich, przeglądach, konkursach gwarowych. Chętnie biorą udział w imprezach charytatywnych, gdzie swoim tańcem, śpiewem, radością mogą dzielić się z innymi, wspierając jednocześnie chore dzieci lub osoby samotne.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl