30.12.2020, 13:20 | czytano: 4694

Czy twoja miejscowość leży na Podhalu?

Ciekawe wyniki przyniosła ankieta przygotowana przez blog "Wiecór, po robocié" na Facebooku. Na podstawie odpowiedzi na pytanie "Czy uważasz, że twoja miejscowość leży na Podhalu", powstała mapa Podhala pokazująca, gdzie ludzie uważają się za górali podhalańskich.
oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
za miedzy31.12.2020, 11:56
Ostomiły1
Wedle mojej miarki to cośk ci sie przeinacyło, bo to co do Ochotnicy to zyrknij jesce roz, Nie dziyl Ochotnicy , bo łona przez to co jest baz dłógo, no i jest na granicy ,jako było za śp. Cesorza Franciska , tak łona ostaje.
A w tyk casach , w Zakopanym to wej niedzwiedzie grasowły i nikto ło tym nie wiedzioł, a ludziska juz downo tutoj gazdowali . Zyrknij tys coś ty pocął w tej mapce z RABKĄ , dyć łona była drzwiomi na łotwarcie wrót na PODHALE. Łostań z Bogiem i co by ci sie darzyło jako najlepiej w 2021roku
PiterQ30.12.2020, 23:24
Ciekawe wyniki? Moim zdaniem wyniki wręcz znakomite i świadczące o dużej świadomości mieszkańców na temat własnej przynależności regionalnej. Mapka niemal idealnie pokrywa się z kilkoma nie tożsamymi co prawda, ale jednak naukowymi klasyfikacjami tego czym jest Podhale. Tzn. jest ich bardzo dobrą wypadkową. Orawiacy, Spiszacy (Śpisoki he he he), Zagórzanie i Górale Pienińscy, którzy do stricte Podhala nie należycie, wielki szacun dla Was za utożsamianie się z tym co Wasze, a nie z Podhalem.
Waluś30.12.2020, 13:41
Próżność ludzka nie zna granic.Czego to jeszcze z nudów nie wymyślą.Moze zrobić referendum na Podhalu żeby każdy mógł się załapać a nie tylko niewolnicy FB....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl