11.01.2021, 18:02 | czytano: 2571

Od 18 stycznia najmłodsi uczniowie wracają do szkół

zdj. Adam Guz / KPRM
Podczas popołudniowej konferencji prasowej Minister Edukacji poinformował o powrocie od poniedziałku do szkół uczniów z klas I-III szkół podstawowych. Na pytanie - kiedy stacjonarne nauczanie obejmie starsze klasy, Przemysław Czarnek odpowiedział: "najszybciej, jak to będzie możliwe".
- Mam pełne przekonanie, że jesteśmy najlepiej jak to możliwe przygotowani do powrotu dzieci z klas I- III do szkół. Dziękuję wszystkim za konsultacje, za to, że wkładają tyle wysiłku w to, aby nauczanie było jak najbardziej bezpieczne - mówił minister. I dodał: - Ponowne uruchomienie nauczania stacjonarnego dla klas I-III jest decyzją bardzo ważną, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, nauczycieli i rodziców.
Do szkół nie wrócą na razie dzieci, których współ-domownicy znajdują się na kwarantannie.

Samo nauczanie w szkołach ma odbywać się - o ile to możliwe - w odległych od siebie klasach, na różnych piętrach, a nauczyciele jednej klasy nie powinni mieć kontaktu z innymi klasami.

Pozostałe obostrzenia, dotyczące galerii handlowych, hoteli i stoków narciarskich pozostają bez zmian.

s/
zobacz także
komentarze
jóźwa5313.01.2021, 23:49
dziękujemy pisowskiemu rządowi za obostrzenia. tarcza nie potrzebna wystarczy sie przekwalifikować na organizację pogrzebów i stawianie nagrobków . i będą żniwa. 8x
gość11.01.2021, 18:11
No może jedyne lepsze posunięcie tego Rządu ,żeby nie było analfabetyzmu za kilka lat za to zdalne nauczanie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl