20.01.2021, 09:59 | czytano: 1608

Szkolenia dla przyszłych "Terytorialsów"

Fot. Materiały prasowe
11. Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej planuje przeprowadzić w tym roku sześć szkoleń podstawowych (szesnastodniowych) dla osób, które nie miały wcześniej styczności z wojskiem oraz sześć szkoleń wyrównawczych (ośmiodniowych) dla osób, które już składały przysięgę wojskową.
Najbliższa „szesnastka” oraz „ósemka” rozpoczną się 13 marca. Kolejne odbędą się w maju, dwa razy w sierpniu, październiku oraz w listopadzie. Każde szkolenie podstawowe zostanie zakończone uroczystą przysięgą na terenie jednostki wojskowej. Ponadto w 2021 r. odbędzie się dziewiętnaście szkoleń rotacyjnych – etap indywidualny, osiemnaście szkoleń rotacyjnych – specjalistyczny oraz jedno szkolenie rotacyjne – etap zgrywający. Końcem czerwca
i sierpnia oraz w połowie listopada rozpoczną się dwutygodniowe szkolenia zintegrowane.
Zaproszenie dla osób, które chciałyby wspierać lokalną społeczność i podnieść swoje kwalifikacje poprzez służbę w 11 MBOT jest nadal aktualne. O służbę w małopolskiej Brygadzie może się ubiegać każdy, kto posiada obywatelstwo polskie, znajduje się w przedziale wiekowym 18-55 lat, posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie był karany za przestępstwo umyślne, posiada co najmniej wykształcenie podstawowe.

Szczegółowe informacje na temat służby oraz rekrutacji do 11 MBOT można uzyskać w Wojskowych Komendach Uzupełnień: w Krakowie, Oświęcimiu, Nowym Targu, Nowym Sączu i Tarnowie.

Źródło: MBOT, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
ocena z Orawy20.01.2021, 17:47
nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie ...
człoowieka PZPR w nowoczesnym wydaniu PiS
Besala20.01.2021, 11:47
Strata publicznych pieniędzy! Żeby zaspokoić chore żądze zakompleksionych dużych chłopców munduruje się ich, szkoli i uzbraja. Tak zmarnowane pieniądze w żaden sposób nie przełożą się na poprawę społecznego bezpieczeństwa. Nie widać tych "bohaterów" pomagających w walce z epidemią, nie widać ich tam, gdzie mogliby być ewentualnie przydatni. Wielu podejrzewa, że mogą się oni okazać przydatni w walce z polityczną opozycją. W PRL-u było ZOMO. Od zomowców też nie wymagano wyrafinowanego wykształcenia.
Saszka20.01.2021, 10:43
"Posiada co najmniej wykształcenie podstawowe."

A to tam ktoś ma wyższe?
To nie jest tak, że głównym kryterium jest właśnie wykształcenie podstawowe i nie wyższe?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl