25.01.2021, 09:48 | czytano: 3558

GOPR apeluje do turystów, żeby schodzili im z drogi

Fot. GP GOPR / Facebook
"Apelujemy do turystów - kiedy słyszycie sygnały pojazdów GOPR prosimy o zejście z drogi na bezpieczną odległość. Choć takie informację wydawać się mogą banalnie oczywiste, niestety spotykamy się z irracjonalnymi zachowaniami" - podkreślają ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR.
Po zakończonym właśnie weekendzie, podczas którego mieli dużo interwencji i pracy w górach przy pomocy osobom poszkodowanym, ratownicy zaapelowali do turystów, aby nie przeszkadzali im w docieraniu na miejsce wypadku.
"W zimowych warunkach, kiedy jest ślisko i zalega śnieg nie jest łatwo dojechać na miejsce wypadku. Często musimy jechać z dużą prędkością, nie tylko ze względu na bezcenny dla poszkodowanych czas, ale i samą możliwość dojazdu w trudnym terenie. Choć takie informację wydawać się mogą banalnie oczywiste, niestety spotykamy się z irracjonalnymi zachowaniami turystów. Prosimy więc, aby umożliwić nam przejazd - oddalając się zapewnicie sobie bezpieczeństwo, nam ułatwicie pracę, a poszkodowanym dotarcie niezbędnej pomocy" - zaapelowali.

oprac.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
p25.01.2021, 10:47
nie powiem , komunikat brzmi groznie - schodżcie mam z drogi ...
Leśny25.01.2021, 09:57
Jest zima i bałwanów nie brakuje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl