27.01.2021, 21:15 | czytano: 4042

Podhalański weekend z WOŚP - rozpoczeły się licytacje!

arch. podhale24.pl
31. stycznia już po raz 29. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: "Finał z głową – dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy".
Środki zebrane w trakcie finału przeznaczone zostaną na sprzęt służący dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy, jak m.in.: zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
Orkiestra gra na całym świecie, również na Podhalu nie zabraknie Finałowych akcentów. W tym roku na naszym terenie działać będą Sztaby w Białce Tatrzańskiej, Kościelisku, Krościenku nad Dunajcem, Nowym Targu, Poroninie, Zakopanem.

W prawdzie ze względu na pandemię nie odbędą się planowane imprezy, jednak dziać będzie się sporo. W Nowym Targu wydarzenia będą tylko dwa, ale za to z przytupem.

Aukcje podhalańskiego sztabu WOŚP: www.aukcje.podhale24.pl/WOSP-NT


Sztab kwestowanie zaczyna od mocnego akcentu - już w piątek wszystkich odważnych zaprasza do Studia Tatuażu StraightLine Tattoo przy ul. Królowej Jadwigi. Dla chętnych tatuatorzy przygotowali kilka wzorów małych tatuaży, które za wrzucenie datków do puszki będzie mógł mieć każdy chętny. Oczywiście wszystko przy zachowaniu wszelkich przewidywanych środków bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. Studio przekazało również dwa vouchery na WOŚP-owe licytacje, więc jeśli ktoś nie znajdzie czasu w piątek, to voucher taki wykorzystać będzie można do końca roku 2021.
W niedzielę w RCKiK będzie można oddać krew, a przy okazji zasilić puszkę wolontariusza. Każdy krwiodawca otrzyma okolicznościowy upominek.

Całość licytacji przeniesiono w tym roku do internetu - trwają one już na stronie aukcje.podhale24.pl/WOSP-NT i zakończą się w niedzielę, 31 stycznia o 18:00. A do wylicytowania jest bardzo dużo fantastycznych przedmiotów od darczyńców: voucher na loy widokowy szybowcem od Aeroklubu Nowy Targ, lot ultralekkim samolotem od Pana Stachoń-Tutej, skok w tandemie od Szkoły Spadochronowej Skoczek, usługi geodezyjne od Firmy Geoon, szkolenia pierwszej pomocy, sternika motorowodnego i ratownika wodnego od Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Firmy Akcja Serca. Licytować będzie można również przekazane przez Schronisko Pięć Stawów nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem, 2 książki Beaty Sabały Zielińskiej „Pięć Stawów. Dom bez adresu” oraz wyjście na Mnicha z Maćkiem Ciesielskim. Nie mogło oczywiście zabraknąć czapek od Jack Headwear przygotowanych specjalnie na Finał oraz WOŚP-owych Finałowych gadżetów. Finał to oczywiście przede wszystkim Wolontariusze, których spotkać będzie można w całym mieście i nawrzucać im do puszek - ile kto może i zechce.

wo/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
marek29.01.2021, 16:19
Tak w ramach swobodnej oceny faktu, w oparciu o datki to ostatnio żyje rydzyk. O ile o Owsiaku można powiedzieć "siema" to o rydzyku " ma sie" w scenerii wiadomego luksusu.
Gulasz Juliusz Zeżarł29.01.2021, 12:01
Towarzystwo Epigonów Panny Krystyny w akcji:)
Nie wpłacacie, plujecie, ale dzięki Wam ludzie o WOŚPie słyszą - a jak coś mówi panna Krystyna, to wiadomo, że przyzwoity człowiek musi zrobić zupełnie odwrotnie :):):):)
Marek29.01.2021, 10:57
Zaczęło się od wpisu Krystyny Pawłowicz na temat WOŚP. ?31 stycznia J. Owsiak przy wykorzystaniu dzieci będzie zbierał pieniądze na swą upolitycznioną i lewicową fundację. Nie daję na WOŚP ani na J. Owsiaka. Wspieram dobroczynność Caritas. #NieDajęNaOwsiaka? ? pisała sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Jeden z internautów postanowił jednak zrobić użytek z krytycznego wpisu i zrzut ekranu słów Pawłowicz... wystawić na aukcji WOŚP. ?Ta licytacja nie promuje hejtu. Bardzo pozdrawiam Panią Krysię. Ta licytacja to czysta zamiana jadu w esencję dobra i wszystkich odróżniających dobro od zła zachęcam do licytacji. Siemka?
Ja Marek z Nowego Targu za ten podpis Krysi rzucam 100 zlotych na WOŚP
j2328.01.2021, 21:23
SUBZERO HC - prawda w oczy kole ?
Ten gościu, to cwana persona, żyje sobie jak pączek w maśle, dzięki naiwniakom. Już powiedziałem, że chcę i będę pomagał bo mam taką potrzebę ale poprzez wiarygodne instytucje, którym ufam co do uczciwości wydatkowania datków.
za WOŚP28.01.2021, 18:24
Dzięki orkiestrze i badaniom słuchu u noworodków, które sponsruje i je wprowadziła moja córka może słyszeć bo wykryto wadę i od pierwszych dni jej życia wiedziałam , że musi być leczona syn mojej znajomej ma pompę insulinową od WOŚP i nie musi się kłóć a w jednym ze szpitali na każdej pompie do chemi jest serduszko i na wielu innych sprzętach też proponuje by Ci są przeciw WOŚP deklarowali przy przyjęciu do szpitala że nie chcą by używać ich sprzętu tylko obawiam się że zostanie tylko stojak do kroplówki więc wszystkim na NIE zdrowia życzę
rrr28.01.2021, 13:26
@Grzech- proszę sprawdzić spam, mi przyszedł mail po chwili i wpadł właśnie do spamu.
Fix28.01.2021, 08:59
Znowu zbiurka dla jakliwegomkrzykacza i zbieracza.Do roboty chłopie ,potrzebują murarzyni budowlańców.
Janosik28.01.2021, 08:24
Endoskopy laryngologiczne, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, czy polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
Ludzie, naprawdę nie zapala Wam się w mózgu jakaś lampka?
Myślicie, że tego służba zdrowia nie ma? Wszystko jest, a kolejki są bo te zabiegi są za darmo! I choćby Owsiak kupił 100 razy więcej nic to nie usprawni służby zdrowia.
Lepiej by było, jakby po zebranej zbiórce zrobił przelew do NFZ. Cała ta oprawa WOŚP to tylko wyciąganie kasy od frajerów.
Ludzie! Chcecie pomagać, to pomagajcie konkretnym osobom. Takich jest wiele. Wiele dzieci umiera, bo operacje kosztują miliony. A wy myślicie, że jak Owsiak kupi jakieś nawigacje optyczne otolaryngologiczne to kogoś uratuje?
Myślcie, bo wiecznie żyć nie będę.
SUBZERO HC28.01.2021, 06:26
j23 ziejesz jadem jak tvp,zmien kanal albo wyrzuc telewizor bedziesz zdrowszy.A ...i nie sciagaj z glowy moherowej czapki,mrozy ida...
Grzech28.01.2021, 06:25
Niestety , żadne maile z potwierdzeniem podbicia licytacji nie przychodzą ( sprawdziłem spam) Podbilem 2 licytacje i nic. P24 musi ulepszyć ten mechanizm bo tak tobedzie lipa a nie licytacja.
:(27.01.2021, 22:58
Przecież OWS.AK jest jest za szczepieniem !!!!!
Pjoter27.01.2021, 21:33
kocham , wierze i szanuje WOŚP niestety w tym roku wpłace jakieś grosze dzieki włodarzom , odczuwam lockdown . siema
j2327.01.2021, 21:20
Tegoroczne hasło brzmi : "dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy oraz dla ow...ka".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl