17.02.2021, 13:59 | czytano: 2632

Przed nami doroczne zawody balonowe. Weź udział w konkursie!

NOWY TARG. W dniach 20 i 21 lutego br. na podhalańskim niebie ponownie pojawią się balony podczas rozgrywanych VIII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji "SALAMI". W tym roku padł rekord - zgłosiło się ponad trzydzieści załóg balonowych.
Jest to kolejne potwierdzenie atrakcyjności tych zawodów, które przyciągają co roku coraz więcej załóg. Zawody nowotarskie są jedynymi w Polsce, które cieszą się licznym zainteresowaniem pilotów startujących w zawodach zaliczanych do Pucharu Polski, a także wśród nich członków Balonowej Kadry Narodowej oraz pilotów, którzy preferują udział w fiestach balonowych.
Zawody te są połączeniem dobrej zabawy dla załóg balonów i publiczności, a także możliwości rywalizacji sportowej dla pilotów chcących potraktować je jako rozgrzewkę przed zawodami pucharowymi. To będzie także okazja dla widzów, by wziąć udział w konkursie fotograficznym.


Balon jest aerostatem, który - mówiąc najprościej - zawieszony jest w powietrzu i przemieszcza się wraz z nim. Dlatego kierunek i prędkość lotu uzależniona jest od kierunków i prędkości (zmieniających się wraz z wysokością) wiejących wiatrów. Zawodnik podczas zawodów, wykorzystując odpowiednie kierunki wiatrów, stara się osiągnąć wyznaczony przez dyrektora sportowego cel, którym jest najczęściej wyłożony na ziemi płócienny krzyż. Tam należy jak najcelniej zrzucić marker, czyli wstążkę o długości ok. 1,5 metra z zaszytym z jednej strony woreczkiem z piaskiem. Podczas jednego lotu może zostać rozegranych kilka konkurencji.

Program zawodów:
Sobota 20.02.2021r.
Lot poranny 8.00-9.00
Lot popołudniowy 15.00-16.00

Niedziela 21.02.2021r.
Lot w samo południe 12.00

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MF17.02.2021, 14:12
Piekne widowisko na tle tatr...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl