26.02.2021, 08:10 | czytano: 1821

Podsumowanie VIII Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych o Puchar Firmy PCD SALAMI (zdjęcia)

Podczas wszystkich trzech lotów rozegranych w sobotę i niedzielę po raz pierwszy od kilku lat nie zabrakło śniegu. Pomimo, że dodatnie temperatury sugerowały powolne zbliżanie się wiosny, jego warstwa była wystarczająco gruba, aby rozegrały się one w stuprocentowej scenerii zimowej.
Aura ta była zdecydowaną atrakcją dla pilotów i załóg balonowych oraz niewątpliwie niejednokrotnie ułatwiła wybór miejsca do lądowania ze względu na czystą, śnieżną nawierzchnię bardzo korzystną do złożenia balonu po locie.
Poza walorami estetycznymi, jakie sprawiły lecące balony po nowotarskim niebie, można było również obserwować rywalizację sportową. Nasz region, między innymi ze względu na porę roku, jest jedynym miejscem w Polsce, który przyciąga tak wielu pilotów zarówno latających balonami dla własnej przyjemności, jak i zawodników - członków Balonowej Kadry Narodowej. W tym roku frekwencja mile zaskoczyła nawet organizatorów. Na niebie można było zobaczyć jednocześnie ponad trzydzieści balonów, co jest zdecydowanym rekordem w tym miejscu.

Podczas zawodów rozegrane zostało siedem konkurencji zawodniczych, w czasie których można było podziwiać balony niemal ze wszystkich miejsc Nowego Targu. Zwycięzcą został Jakub Dziedziak z Tarnowa, aktualny Balonowy Mistrz Polski Juniorów.

Latający balonem PCD SALAMI Kacper Borkowski, również członek Balonowej Kadry Juniorów, zajął tym razem 17 miejsce.


Należy wspomnieć, że zawody te nie rozegrałyby się w takiej formie, gdyby nie główny Sponsor Firma PCD SALAMI, który jest jednocześnie właścicielem pierwszego balonu na Podhalu.
Należą się więc szczere podziękowania od organizatorów, pilotów ich załóg, prezesowi Kazimierzowi Stolarczykowi oraz dyrektorowi Zdzisławowi Budzykowi za finansowe wsparcie, które umożliwiło organizację Nowotarskich Zawodów.

organizatorzy

W galerii poniżej zdjęcia Michała Adamowskiego
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl