11.03.2021, 14:00 | czytano: 5151

Inspekcja weterynaryjna w Nowym Targu ostrzega przed chorobą świń

Fot. Robert Miśkowiec
Przypadki afrykańskiego pomoru świń stwierdzono już na Słowacji, blisko granicy z Polską.
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Targu, w związku ze stwierdzeniem przypadku afrykańskiego pomoru świń na Słowacji, w miejscowości Maclov, w powiecie Bardejów zlokalizowanym w odległości ok. 4,5 km od granicy z Polską, apeluje do rolników z Podhala o zachowanie zasad szczególnej ostrożności w chowie i hodowli trzody chlewnej.
Przede wszystkim, aby ograniczyć ryzyko zakażenia świń wirusem ASF, w gospodarstwach, w których utrzymywane są świnie, powinny być wdrożone wszystkie podstawowe zasady zabezpieczenia miejsc utrzymywania zwierząt (bioasekuracja), a w szczególności zabezpieczenie przed dostępem zwierząt dzikich do budynków inwentarskich, magazynów pasz oraz miejsc przechowywania ściółki.

W przypadku znalezienia zwłok padłego dzika, należy pozostawić je w miejscu znalezienia oraz niezwłocznie poinformować o tym fakcie powiatowego lekarza weterynarii lub najbliższego lekarza weterynarii wolnej praktyki.

Więcej TUTAJ

oprac. r/ PIW Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
panika12.03.2021, 19:36
I Love Afrykę,schabowe i moją świnkę....morską.
:(11.03.2021, 19:30
Była już czeska odmiana świrusa o której oprócz Niedzielskiego nawet Czesi nie wiedzieli a Ambasador Czech powiedział, że żadnej odmiany czeskiej nie ma !!!!
Ktoś z rządu cały czas miesza jak cholera !!!!
Optymista11.03.2021, 14:19
Powinni wprowadzić obowiązkowe noszenie maseczek dla świń i stworzyć strefy, najlepiej tęczowe
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl