14.03.2021, 10:31 | czytano: 2941

Aqua Park Zakopane zastanawia się nad zmianą nazwy

"Uwzględniając negatywną odpowiedź Głównego Inspektora Sanitarnego /.../ z przykrością zawiadamiamy, iż Aqua Park Zakopane nadal pozostanie zamknięty" - poinformowano w komunikacie. Jednocześnie zasygnalizowano pomysł zmiany nazwy. Np. na termy. Dla przypomnienia - akurat baseny termalne mogą obecnie działać.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 26 lutego br. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, wydany został zakaz funkcjonowania aquaparków. Według GIS obowiązuje bezwzględny i powszechny zakaz działalności polegającej na prowadzeniu aquaparków. Zakaz nie dotyczy basenów termalnych.
"Pomimo, iż nasz obiekt jest stosunkowo niewielki w porównaniu do konkurencji, a dodatkowo planowane przez nas ograniczenie liczby osób, jaka jednocześnie mogłaby korzystać z obiektu, wyniosłoby 50% obłożenia, istnieje realne ryzyko narażenia zdrowia i życia ludzi - polegające na stworzeniu rzeczywistych warunków dla rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego też w dalszym ciągu chcemy pozostawać w pełni odpowiedzialni za podejmowane przez nas decyzje, bezwzględnie stosując się do zakazów wynikających z przepisów COVID-19. Niemniej jednak, wciąż mamy nadzieję na szybkie odmrożenie naszej branży. Liczymy na to, że już wkrótce znów będziemy mogli otworzyć nasz obiekt i przywitać Państwa w jego progach!" - czytamy w komunikacie opublikowanym na portalu społecznościowym.

"Przygotowaliśmy dla Was coś, czego chyba nikt nie mógł się spodziewać. Dla tych, którzy dobrze nas znają mamy małą ankietę. Biorąc pod uwagę fakt, że we wszystkich naszych nieckach znajduje się woda termalna, mającą dobroczynny wpływ na zdrowie, bogata w składniki mineralne, takie jak: siarka, sód, krzem i magnez, zastanawiamy się nad zmianą nazwy naszego obiektu" - czytamy na profilu Aqua Parku.

Padły dwie propozycje - Termy Zakopiańskie oraz Zakopiańskie Cieplice.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nie18.03.2021, 13:37
Termy Zakopiańskie kojarzą mi się tylko z Chochołowskimi - nazwa na jedno kopyto.
Dobre?15.03.2021, 15:50
A co wy tam wiecie, termy imienia Kutasia Ognia i wogule
Domeniq14.03.2021, 21:01
Termy Imienia covid 19,
bo od poczynań rządu można zwariować.
normalny14.03.2021, 11:10
Biorąc pod uwagę że teraz w Polsce wszystko jest narodowe, jedyną słuszną i zgodną z ideologią Partii nazwą może być " Narodowe Termy Podhalańskie"
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl