16.03.2021, 23:44 | czytano: 2712

Młodzi zakopiańscy piłkarze podbili Kraków (zdjęcia)

W miniony weekend młodzi piłkarze z Klubu Sportowego Zakopane wzięli udział w prestiżowym Turnieju Smoka w Krakowie. Dwudniowe zmagania odbyły się na hali Orzeł Piaski Wielkie a gra odbywała się w systemie 4+1.
W turnieju dla rocznika 2013 udział wzięły 24 drużyny. Pierwszego dnia zakopiańczycy rozegrali 5 spotkań wygrywając wszystkie, dzięki czemu awansowali do Ligi Mistrzów, w której spotkało się 6 najlepszych zespołów z sobotniej fazy grupowej.
W niedziele młodzi górale rozegrali kolejne 5 meczów i tylko raz musieli uznać wyższość rywali, co nie przeszkodziło im jednak w wygraniu całego turnieju. Oprócz medali, pucharu i wyróżnienia indywidualnego dla Filipa Martyniaka, który został wybrany najlepszym bramkarzem, podopieczni trenera Wadasa wygrali wyjazd na zagraniczny turniej do Niemiec.

Jestem bardzo zadowolony z postawy chłopców. Przez dwa dni zostawili mnóstwo zdrowia, w cały turniej włożyli bardzo dużo wysiłku i zaangażowania. Cieszę się, że zawsze staraliśmy się budować nasze akcje od tyłu. Czasami było ciężko, ponieważ niektóre zespoły starały się wysoko odbierać piłkę, ale mimo to zawsze staraliśmy się wyjść z pod presji i grać przyjazną dla oka piłkę. Uważam, że w turnieju o naszym zwycięstwie zadecydowały wygrane pojedynki jeden na jedne, dzięki którym byliśmy w stanie robić przewagę liczebną i łatwiej nam było finalizować nasze akcje. Co do samego turnieju, to stał on na bardzo dobrym poziomie, zarówno jeśli chodzi o organizację jak i poziom drużyn. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że już niebawem będziemy mieli okazję pojechać na zagraniczny turniej i zmierzyć się z innymi drużynami z Europy. Jestem pewien, że taki wyjazd przyczyni się do rozwoju każdego z moich podopiecznych - podsumował turniej trener KS Zakopane Maciej Wadas.mat. prasowe, oprac. wo/
Może Cię zainteresować
komentarze
cioteczka17.03.2021, 13:16
Brawa!! Kolejnych sukcesów!!
Roman Matyasik- sędzia i trener senior17.03.2021, 08:08
Gratulacje!Życzę podobnego sukcesu w nNiemczech
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl