30.03.2021, 09:42 | czytano: 2208

List. "Czy nie można sprzątać ulic nocą?"

Arch. Podhale24.pl
"Godziny południowe, poniedziałek, jedna z głównych ulic Nowego Targu, ul. Szaflarska. Ulicą majestatycznie już drugi raz w tym dniu przejeżdża piękny specjalistyczny mercedes sprzątający, należący do firmy Kalata. Pojazd porusza się z szybkością pieszego, za nim tworzy się gigantyczny korek" - napisał w liście do redakcji Czytelnik.
"Porusza się prawa strona w kierunku rynku, lewą stronę blokują zaparkowane /prawidłowo/ samochody, akurat słychać syrenę karetki, pojazd musi zjechać na chodnik. Nasuwa się pytanie: czy tej skomplikowanej operacji nie można wykonywać nocą lub np. wczesnym rankiem, kiedy jeszcze niema takiego ruchu, kiedy jeszcze mniej zaparkowanych samochodów. Nawiasem mówiąc obawiam się, że ten sprzęt nie został jeszcze dobrze przetestowany: przed jego przejazdem, kostka ułożona wzdłuż krawężnika widoczna, po przejechaniu zaklejona błotem. Cos chyba nie tak...".
Czytelnik, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
dodatek nocny30.03.2021, 20:21
W regulaminach jest praca nocna z odpowiednią rekompensatą i tyle w temacie , tylko się z tego nie korzysta , bo kosztuje .
Pio30.03.2021, 16:21
Można sprzątać wczas rano tak jak to robiła komunalka ( RPGK NOWY TARG ) i jeszcze myła ulice ale po co lepiej korki robić i nabijać godziny a efekt opłakany dobra zmiana.
dodatku im żałują30.03.2021, 12:46
Na zachodzie można , tylko nie w Polsce . W Polsce ludzie potrzebują się dobrze wyspać . zarówno takie służby jak i inne poważne służby . Wszyscy śpią , a grasują łobuzy i złodzieje i jest-"róbta co chcveta". Gościu zadajesz takie pytania ? Do kogo ? Śpią wszyscy- zakład gospodarczy zieleni i rekreacji także.to fajne chłopy , a wyspać się muszą , a dostali dodatek nocny do płacy za nocki .
PiterQ30.03.2021, 11:27
I niech nawet nocne sprzątanie kosztuje nieco więcej, bo np. ludziom za nocki pasowałoby dołożyć, ale koniec końców koszt społeczny będzie mniejszy.
fk30.03.2021, 10:31
Można. Tylko raz, że będzie o wiele drożej, a dwa zaraz pojawia się głosy oburzonych, którym przeszkadza praca w nocy, nie mogą spać bo zakłóca im się cisze nocna.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl