22.04.2021, 10:19 | czytano: 2241

25. Gminny Konkurs Plastyczny w Łopusznej (zdjęcia)

Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zorganizował już po raz 25. Gminny Konkurs Plastyczny, którego temat brzmiał: „Ilustracja do ulubionej bajki, lektury, książki i filmu”.
Pomimo iż szkoły w okresie nadsyłania prac nie pracowały zdalnie to na konkurs została nadesłana rekordowa liczba prac wykonanych przez dzieci i młodzież, było ich aż 119. Komisja oceniające miała bardzo ciężkie zadanie, aby ocenić prace płaskie oraz plastyczne nadesłane na konkurs. Wystawę można obejrzeć jak na razie tylko online na stronie Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej.
Protokół posiedzenia komisji oceniającej prace nadesłane na
XXV Gminny Przegląd Plastyczny
Łopuszna, 30.03.2021r.

„Ilustracja do ulubionej bajki, lektury, książki i filmu”



Komisja w składzie:
1. mgr sztuki Maria Wnęk - przewodnicząca
2. artysta rzeźbiarz Władysław Waksmundzki
3. Maria Mrożek

oceniła 119 prac plastycznych wykonanych przez 123 uczestników z 19 Szkół Podstawowych (z Krauszowa, Rogoźnika, Łopusznej, Ludźmierza, Szlembarku, Morawczyny, Knurowa, Dursztyna, Gronkowa, Waksmundu, Krempach, Nowej Białej, Pyzówki, Obidowej, Lasku, Klikuszowej, Dębna, Harklowej i Ostrowska), Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach oraz 5 Świetlic Wiejskich (z Klikuszowej, Ostrowska, Pyzówki, Knurowa i Dębna) z terenu Gminy Nowy Targ.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.

kat. od 0 do III

Prace płaskie (40 prac):

I miejsce – Zuzanna Miętus – SP Knurów
– Julia Krzysica – SP Morawczyna
– Maria Ścisłowicz – SP Lasek
II miejsce – Aleksander Lis – SP Krauszów
– Patrycja Budz – SP Gronków
– Emilia Cyrwus – SP Szlembark
III miejsce – Dawid Krupa – SP Morawczyna
– Ksawery Jaróg – SP Obidowa
– Emilia Batkiewicz – SP Morawczyna

wyróżnienia – Gabriela Jurzec – SP Lasek, Krystian Krupa – SP Morawczyna,
Maciej Bochula – SP Obidowa, Adrian Krupa – SP Morawczyna,
Paulina Moczarna – SP Rogoźnik, Oliwier Waś – SP Krauszów,
Oliwia Plewa – ŚW Pyzówka, Zuzanna Bryja – SP Morawczyna.

Prace przestrzenne (14 prac):

I miejsce – Wiktoria Galik – SP Knurów
– Justyna Młynarczyk – SP Dębno
II miejsce – Antoni Pacyga – WDK Krempachy
– Filip Śpiewak – WDK Krempachy
– Julia Zubek – SP Ludźmierz
III miejsce – Julia Kacwin – SP Szlembark
– Sebastian Siuta – SP Waksmund
– Michał Zubek – SP Ludźmierz

wyróżnienia – Karolina Bubisz – SP Ludźmierz, Edyta Młynarczyk – SP Dębno, Maja Klag – SP Waksmund

kat. od IV do VI

Prace płaskie (32 prace):

I miejsce – Zofia Siedlarz – SP Dębno
– Natalia Gal – SP Klikuszowa
– Zuzanna Siuta – SP Gronków
II miejsce – Sara Kantor – SP Krempachy
– Anna Szwaja – SP Obidowa
– Adrian Waś – SP Krauszów
III miejsce – Radosław Łopata – SP Dursztyn
– Maksym Suchojad – SP Waksmund
– Milena Derendal – SP Krauszów
wyróżnienie – Wojciech Waksmundzki – SP Waksmund, Milena Gacek – SP Łopuszna, Ewelina Topów – SP Krauszów, Izabela Zagata – ŚW Ostrowsko,
Anna Sadłoń – SP Knurów, Klaudia Kubuszek – SP Dursztyn,
Malwina Mrożek – SP Klikuszowa

Prace przestrzenne (9 prac):

Grand Prix – Julita Knapczyk – SP Szlembark
I miejsce – Natasza Bogdał – SP Knurów
– Roksana Zygmunt – SP Ostrowsko
– Julia Karkula – SP Szlembark
II miejsce – Szymon Piszczek – SP Harklowa
– Martyna Lichaj, Maciej Lichaj – SP Harklowa
III miejsce – Julia Kwak – SP Rogoźnik
– Aleksandra Kopeć – SP Harklowa
– Radosław Ciężobka – SP Ostrowsko

kat. od VII do VIII

Prace płaskie (22 prace):
I miejsce – Oliwia Łojas – SP Łopuszna
– Wiktoria Bieniek – SP Rogoźnik
II miejsce – Karolina Gąsienica – SP Gronków
– Aneta Moczarna – SP Rogoźnik
– Olga Pacyga – SP Krempachy
III miejsce – Julia Makowska – SP Łopuszna
– Sylwia Kamoń – SP Ostrowsko
– Gabriela Niemiec – SP Gronków

wyróżnienie – Adrian Hornik – SP Dursztyn, Emilia Brzyzek – SP Krempachy,
Aleksandra Romanowska – SP Pyzówka, Julia Grzybek – SP Harklowa,
Paweł Cerwas – SP Ostrowsko

Prace przestrzenne (3 prace):

I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Alicja Fudalewicz, Piotr Fudalewicz – SP Krauszów
– Julia Śpiewak – SP Krempachy
III miejsce – Dominika Olcoń, Zuzanna Młynarczyk – ŚW Dębno

Uwagi Jury:

Komisja wyraża zadowolone z bardzo dużego zainteresowania i ilości prac zgłoszonych do tegorocznego konkursu jak również z pracy i wysiłku włożonego w ich przygotowanie. Członkowie komisji stwierdzają, że wśród prac biorących udział w konkursie jest spora różnorodność technik plastycznych oraz duża pomysłowość wykorzystania różnego rodzaju materiałów do ich wykonywania.

Prace zostały wykonane i przedstawione z dużą starannością i dbałością o szczegóły.

Komisja zachęca młodych artystów do dalszego szlifowania swojego talentu oraz kreatywnych działań związanych z plastyką, malarstwem oraz prezentacją przestrzenną swoich pomysłów.


Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl