27.04.2021, 17:18 | czytano: 1095

Spotkanie on-line z policjantami

Funkcjonariusze nowotarskiej komendy i jednostek podległych systematycznie prowadzą działania profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży.
Policjanci przekazują informacje dotyczące zagrożeń i bezpieczeństwa w codziennym życiu. Przez ostatnie miesiące, z uwagi na pandemię i wprowadzone obostrzenia, w tym naukę zdalną dla uczniów, policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży spotkania profilaktyczne prowadzili online.
Podczas spotkań przez Internet z młodszymi uczniami policjanci poruszyli temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa w życiu codziennym. Ostrzegali także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, również w Internecie. Przypominali o bezpiecznym korzystaniu z sieci, przestrzegali przed nadmiernym korzystaniem z Internetu i niekontrolowanym upływie czasu podczas grania w gry komputerowe.

Z uczniami klas starszych pogadanki poświęcone była odpowiedzialności karnej osób nieletnich, popełnianiu czynów zabronionych oraz cyberprzestepczości. Funkcjonariusze zapoznali młodzież z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. W trakcie rozmowy z uczniami poruszyli temat spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i palenia papierosów oraz konsekwencji używania tych substancji w tak młodym wieku. Policjanci zapoznali młodzież z zagrożeniami, jakie mogą napotkać w wirtualnym świecie. Wyjaśnili zjawisko cyberprzemocy, jego formy i przejawy, a także co zrobić jeżeli staną się ofiarą cyberprzestępczości. Mundurowi uczulili słuchaczy jak nie stać się ofiarą oszustwa, podczas sprzedaży i kupowania w sieci. Dużo uwagi mundurowi poświęcili problemowi nadmiernego korzystania z Internetu.

Praca i zaangażowanie funkcjonariuszy zostało docenione przez grono pedagogiczne, o czym świadczą przesyłane ze szkół podziękowania za przeprowadzone spotkania online.

Mamy nadzieję, że niedługo wszystkie obostrzenia zostaną zniesione, dzieci będą mogły ponownie wrócić do szkolnych ławek a kolejne spotkania profilaktyczne z policjantami będą odbywały się już w szkołach.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
Anty Trip29.04.2021, 09:20
Ten policjant jest nie kompetentny jako dzielnicowy o ile nim jest gdyż bał się odbierać telefony od mieszkańców.A jak przyszło co do czego i przyjechał to rozkładał ręce że nie może nic zrobić.Ale za maseczkę to się potrafił przyczepić..ale tym razem trafił na większego kozaka.
Wojtek28.04.2021, 10:34
fred nie masz racji.
fred27.04.2021, 18:30
A moze by tak na drodze pokazali swoje serca do ludzi a nie tylko mandaty i niekiedy pobicia.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl